خودرو

خرید آمپلی فایر ارزان قیمت (خانگی،ماشین،برای مساجد)

آمپلی فایر در مدلهای گیتار الکتریک،کوچک،هدفون،یاماها،دو کاناله،پایونیر به فروش می رسد.قبل از خرید آمپلی فایر به بررسی نکات خرید آن می پردازیم:

خرید محصول

آمپلی فایر دستگاهی است که صدا را در وسایلی مانند ضبط ماشین، گیتار، ضبط خانگی، ضبط صدا، بلندگو، سینما خانگی، اسپیکر و… تقویت می کند. تقویت صدا شامل افزایش حجم صدا و هم چنین از بین بردن نویزهای صدا می باشد که در نهایت صدای خروجی واضح تر، بلندتر و با کیفیت بهتری ارائه شود. توان خروجی آمپلی فایر ها بر حسب وات بیان می شود. معمولا هنگام خرید آمپلی فایر ها بیشینه توان خروجی و قدرت حذف نویز روی دستگاه نوشته شده است که بایستی به آن ها توجه کافی داشته باشید.

آمپلی فایر ها در انواع و اقسام تک کاناله، دو کاناله، چهار کاناله، شش کاناله و… و هم چنین در اقسام 1 واتی ، 10 واتی، 20 واتی، 200 واتی، 2000 واتی و… موجود می باشند. هر کدام از این انواع دارای ویژگی هایی هستند که در ادامه ی این مطلب سعی بر بیان این ویژگی ها شده است. شما باید با بررسی این ویژگی ها، بهترین نوع آمپلی فایر را انتخاب نمایید. انتخاب بهترین نوع آمپلی فایر ها بستگی به عوامل و ملاک هایی مانند کیفیت، قیمت، توان خروجی و… دارد که در این بین کیفیت حرف اول را می زند. برای این که از کیفیت بالای آمپلی فایر خود هنگام خرید اطنمینان حاصل کنید، بهتر است از برندهای معروف و معتبری مانند بوستر،سونی، پایونیر، مکسیدر، کنوود، دی دی آئودیو و… در بین این برند ها بوستر جزو پرفروش ترین ها می باشد زیرا علاوه بر کیفیت بالا دارای قیمت مناسبی نیز می باشد. البته همیشه نمی توان گفت که قیمت پایین برای خرید مناسب است زیرا در برخی محصولات کیفیت فدای قیمت می شود پس بهتر است به کیفیت به عنوان اولین و مهم ترین ملاک نگاه کرد.


1_آمپلی فایر خودرو سونی  XM-N502

آمپلی فایر خودرو سونی XM-N502

مشخصات

تعداد کانال: 2

قابلیت پل‌زنی (Bridgeable): دارد

توان خروجی مداوم در هر کانال 4 اهم: 65

ترمینال RCA: دارد

خرید محصول


برند دیدیآئودیو در بین این برندها گران ترین از نظر قیمت می باشد. علت این قیمت بالا توان خروجی بالای آن که 1360 است می باشد. علاوه بر این، آمپلی فایرهای این برند دارای اندازه ی کوچکی هستند که جزو محسنات آن به شمار می رود.

برای خرید آمپلی فایر می توانید به صورت حضوری و از فروشگاه های معتبر خریداری کرده و یا به صورت آنلاین از فروشگاه های اینترنتی چون دیجی کالا خرید خود را انجام دهید. هم چنین می توانید آمپلی فایرهای دسته دوم را از طریق  سایت هایی مانند شیپور و دیوار و… تهیه فرمایید.

شاید تا کنون نام آمپلی فایر را شنیده باشید و یا شاید هم از آن استفاده می کنید. آمپلی فایر موجب بالا بردن بازده ضبط خودرو می شود. البته باید دقت داشت که ضبط خودرو نیز باید از آمپلی فایر پشتیبانی کند تا افزایش بازده عملی شود. امروزه تمام مدل های جدید ضبط خودرو از آمپلی فایر پشتیبانی می کنند.


2_آمپلی فایر خودرو بوستر مدل BSA-262

آمپلی فایر خودرو بوستر مدل BSA-262

مشخصات

تعداد کانال: 2

قابلیت پل‌زنی (Bridgeable): دارد

توان خروجی مداوم در هر کانال 4 اهم: 60

ترمینال RCA: دارد

ترمینال اسپیکر: نوع پیچی

خرید محصول


اولین قدم در انتخاب آمپلی فایر توجه به این نکته ی مهم است که آیا ضبط خودرو شما اصلا از آمپلی فایر پشتیبانی می کند یا نه؛ ویا اگر قصد خرید ضبط را نیز دارید باید از ابتدا به نکته ی پشتیبانی یا عدم پشتیبانی آن از آمپلی فایر دقت کنید. در قدم بعدی انتخاب نوع آپلی فایرباید به ملاک هایی مانند تعداد باندهای ضبط خودرو، ساب وافر، باکس و… توجه کنید.

در ادامه ی این مطلب بر آنیم تا شما را با ملاک هایی که هنگام خرید آمپلی فایر باید به آن ها توجه کنید، آشنا کنیم. پس اگر شما نیز جزو آن دسته از افرادی هستید که قصد دارید اطلاعات خود را در این زمینه بالا ببرید، لطفا به ادامه ی مطلب توجه کنید.

آمپلی فایر خودرو چیست؟

شاید شما نیز از آن دسته از افرادی باشید که علاقه دارید صدای ضبط خوروی بلندتری داشته باشید اما صدای ضبط خودرو شما فقط تا میزان محدودی بالا می رود. این مشکل توسط دستگاه آمپلی فایر برطرف شده است. آمپلی فایر به قسمت خروجی پخش کننده متصل می شود و. میزان صدای خروجی را تا حدی بالاتر می برد.


3_آمپلی فایر خودرو پایونیر GM-A3702

آمپلی فایر خودرو پایونیر GM-A3702

مشخصات

 • تعداد کانال: 2
 • قابلیت پل‌زنی (Bridgeable): دارد
 • توان خروجی مداوم در هر کانال 4 اهم: 60
 • ترمینال RCA: دارد
 • ترمینال اسپیکر: نوع پیچی

خرید محصول


آمپلی فایر در دو نوع تک کانال و دو کانال موجود می باشند. تک کانال دارای یک کانال است ومعمولا به ساب وافر متصل می شود. ساب وافر وسیله ای برای تقویت صداهای بم در موزیک می باشند. با توجه به قدرت خروجی دستگاه شما می توانید دو و یا حتی تعداد بیش تری ساب وافر به آمپلی فایر متصل کنید.

آمپلی فایر های دو کاناله برای تقویت صدای دو عدد باند استفاده می شوند. بیش تر این نوع آمپلی فایر ها توانایی تبدیل و بریج زدن را نیز دارند. بریج زدن حالتی است که توانایی یک یا چند آمپلی فایر یکسان جمع شده و به یک آمپلی فایر قدرتمند تبدیل می شود.


4_آمپلی فایر خودرو پایونیر مدل GM-D8701

آمپلی فایر خودرو پایونیر مدل GM-D8701

مشخصات

تعداد کانال: 1

توان خروجی مداوم در هر کانال 4 اهم: 300

ترمینال RCA: دارد

ترمینال اسپیکر: نوع بلوکی

خرید محصول


در آمپلی فایرهای چهارکاناله به دلیل وجود کانال های بیش تر،در زمانی که تعداد باند ها کم است، به تبدیل و یا بریج کردن نمی باشد زیرا می توان به هر خروجی یک باند و ساب وافر اتصال کرد.

می توان گفت از بین انواع آمپلی فایر ها آمپلی فایر های پنج کاناله بهترین نوع می باشند زیرا به این نوع از آمپلی فایر ها می توان علاوه بر چهار تا باند ، یک باکس یا ساب وافر نیز اتصال کرد.

ملاک های مهم خرید آمپلی فایر:

قیمت : در هر خریدی قیمت حرف اول را می زند. شما باید قیمت محصول را با بودجه ی خود انطباق داده و بر این اساس، انواعی از این محصول که در رنج انتخابی شما قرار دارند مشخص نمایید. با این کار محدوده ی انتخابی شما کوچک تر شده و مسلما انتخاب شما راحت تر می باشد.


5_آمپلی فایر خودرو کنوود مدل KAC-PS702EX

آمپلی فایر خودرو کنوود مدل KAC-PS702EX

مشخصات

تعداد کانال: 2

قابلیت پل‌زنی (Bridgeable): دارد

توان خروجی مداوم در هر کانال 4 اهم: 70

ترمینال RCA: دارد

خرید محصول


نوع آمپلی فایر: آمپلی فایر ها در انواع تک کاناله، دو کاناله ، چهار کاناله و پنج کاناله موجود می باشند. شما باید بر حسب بررسی نوع کارایی هر نوع آمپلی فایر و نوع کارایی مورد انتظار خود، یکی از آن ها را انتخاب کنید. البته همان طور که قبلا ذکر شد، آمپلی فایر های پنج کاناله در بین این انواع از بقیه ایده آل تر می باشند.

توان خروجی آمپلی فایر: در هنگام خرید آمپلی فایر باید به توان آن نیز توجه داشته باشید. اینکه به چه توانی نیاز است بستگی به نوع بلندگوها و هم چنین میزان بلندی صدا که از دستگاه انتظار می رود، دارد. البته باید توجه داشت که توان خروجی با میزان ولوم صدا رابطه ی خطی ندارند. یعنی صرفا با دو برابر کردن توان، صدا دو برابر نمی شود. واحد اندازه گیری توان خروجی وات می باشد.

کیفیت : یکی از مهم ترین ملاک ها در خرید هر نوع محصول، توجه به کیفیت آن می باشد؛ آمپلی فایر هم از این مقوله مستثنی نیست. به همین دلیل بهتر است به نوع و کیفیت قطعات به کاررفته در آمپلی فایر توجه کنید.


6_آمپلی فایر خودرو پایونیر مدل GM-D9704

آمپلی فایر خودرو پایونیر مدل GM-D9704

مشخصات

 • تعداد کانال: 4
 • قابلیت پل‌زنی (Bridgeable): دارد
 • توان خروجی مداوم در هر کانال 4 اهم: 130
 • ترمینال RCA: دارد
 • ترمینال اسپیکر: نوع بلوکی

خرید محصول


میزان قدرت حذف نویز:  هنگام خرید آمپلی فایر باید علاوه بر توان خروجی، به میزان قدرت حذف نویز نیز دقت داشت زیرا همان طور که مسلم است با قدرت بالای حذف نویزها، صدای خروجی واضح تر و از کیفیت  بسیار بالایی برخوردار خواهد بود. این عدد نیز مانند توان خروجی روی دستگاه نوشته می شود.

حجم صدا: کارایی اصلی آمپلی فایر در افزایش حجم صدای دستگاه پخش کننده ی خودروی شماست. پس از این نکته ی مهم غافل نشوید که به چه میزان افزایش حجم صدا نیازمندید و هنگام خرید به آن توجه نمایید.

گارانتی: یکی از نکات حائز اهمیت در خرید هر محصول می باشد. خرید لوازمی چون آمپلی فایر نیز از این موضوع مستثنی نیست. گارانتی شرکت سازنده ، نوعی اطمینان در خریداران ایجاد می کند که نشانه ی کیفیت بالای محصول می باشد. پس بهتر است هنگام خرید به داشتن گارانتی محصول توجه بفرمایید.


7_آمپلی فایر خودرو آ دی اس مدل MC-B350.4

آمپلی فایر خودرو آ دی اس مدل MC-B350.4

مشخصات

تعداد کانال: 4

خرید محصول


فروشگاه معتبر: گاهی تشخیص کیفیت کالا ی خریداری شده و یا تشخیص اصل بودن آن بسیار دشوار است. یکی از راه هایی که می توانید از کیفیت کالای خریداری شده اطمینان حاصل نمایید، خرید از فروشگاه های معتبر می باشد. زیرا این گونه فروشگاه ها به دلیل اعتباری که طی سالیانی کسب کرده اند از فروش کالاهای غیر اصل و بی کیفیت خودداری می کنند تا به اعتبارشان لطمه ای وارد نشود.

در رابطه با نحوه ی کار آمپلی فایر می توان گفت که ابتدا صدا را دریافت کرده و سپس آن را تجزیه می کند. بعد از تجزیه ی صدا آن را تقویت می کند. این تقویت هم شامل افزایش ولوم و حجم صدا و هم شامل حذف نویز ها ی صدا می باشد. سپس آمپلی فایر صدای تقویت شده را برای قسمت خروجی ارسال می کند.

برای خرید یک آمپلی فایر خوب و به صرفه لازم است نکاتی را رعایت کنید که در ادامه ی مطلب به آن ها پرداخته می شود.


8_آمپلی فایر خودرو بوستر مدل BSA-344

آمپلی فایر خودرو بوستر مدل BSA-344 ۴

مشخصات

تعداد کانال: 4

قابلیت پل‌زنی (Bridgeable): دارد

توان خروجی مداوم در هر کانال 4 اهم: 80

ترمینال RCA: دارد

ترمینال اسپیکر: نوع پیچی

خرید محصول


توان خروجی:

همان طور که قبلا ذکر شد کار دستگاه آمپلی فایر تقویت صدا می باشد. معمولا روی دستگاه خریداری شده عدد بیشینه ی توان خروجی بر حسب وات ذکر می شود که هنگام خرید باید به آن توجه کنید و بر حسب انتظاری که از توان خروجی دستگاه دارید، آن را انتخاب نمایید.

تعداد کانال ها :

آمپلی فایر ها معمولا در انواع تک کاناله ، دو کاناله و چهار تا هشت کاناله موجود هستند. اما انواع یک، دو، چهار، پنج و شش کاناله متداول ترند. آمپلی فایر های تک کاناله معمولا به ساب وافر متصل می شوند. ساب وافر وسیله ای برای تقویت صداهای بم در موزیک می باشند. با توجه به قدرت خروجی دستگاه شما می توانید دو و یا حتی تعداد بیش تری ساب وافر به آمپلی فایر متصل کنید.

همان طور که قبلا ذکر شد توان خروجی با حجم صدا رابطه ی مستقیم دارد و لی این رابطه از نوع خطی نیست. یعنی با 10 برابر کردن توان خروجی حجم صدا 10 برابر نمی شود بلکه تنها دو برابر می شود.

ممکن است عواملی مانند قیمت شما را از توجه به کیفیت کالا باز دارد. اما باید توجه داشته باشید که ملاک کیفیت را نسبت به قیمت در اولویت قرار دهید زیرا اگر از کیفیت محصول خریداری شده ناراضی باشید مجبور به خرید دوباره ی آن می شوید و مسلما هزینه ی پرداختی شما نسبت به قبل دو برابر می شود.


9_آمپلی فایر خودرو کنوود مدل KAC-8106D

آمپلی فایر خودرو کنوود مدل KAC-8106D

مشخصات

تعداد کانال: 1

قابلیت پل‌زنی (Bridgeable): دارد

توان خروجی مداوم در هر کانال 4 اهم: 300

ترمینال RCA: دارد

خرید محصول


همان طور که ذکر شد انتخاب آمپلی فایر با کیفیت بالا از جمله نکاتی است که باید توجه کافی به آن داشته باشید. از جمله راه هایی که می توان آمپلی فایر با کیفیت را تشخیص داد، توجه به برند آن هاست. بهتر است هنگام خرید، از میان برند های معروف و معتبر موجود در بازار از جمله، بوستر،سونی، پایونیر، مکسیدر، کنوود، دی دی آئودیو انتخاب کرد.

در بین این برند ها، دی دی آئودیو با قیمت ده میلیون تومان جزو گران ترین آن هاست. علت این گران بودن به دلیل آپشن هایی چون اندازه ی کوچک و داشتن ریموت بیست است. وزن آن حدود دو کیلوگرم می باشد و بیشینه ی توان خروجی به اندازه ی 1360 وات دارد. این آمپلی فایر دارای پنج کانال می باشد.

برند کارینابا قیمت ششصد و پنجاه هزار تومان  ارزان‌ترین آمپلی فایر خودرو در بازار محسوب می شود. وزن این آمپلی فایردو کانالهو نارنجی رنگ ، یک کیلوگرم می باشد و بیشینه ی توان خروجی آن ۱۰۰۰ وات است. برند کارینا آمپلی فایر دیگری نیز تولید کرده است که قرمز رنگ بوده و وزن و بیشینه ی توان آن نیز مانند دستگاه قبل است. قیمت آن ششصد و هشتاد هزار تومان می باشد.

اما بعد از فهمیدن ارزان ترین و گران ترین نوع، نوبت به فهمیدن پرفروش ترین نوع می رسد. برند بوستر و برند پرمیر به ترتیب رتبه ی پرفروش ترین را از آن خود کرده اند. قیمت آمپلی فایر بوستر دوکاناله و دو کیلوگرمی،نهصد و چهل هزار تومان  است و بیشینه ی توان خروجی آن 850 وات می باشد. تنها تفاوت برند پرمیر با بوستر در قیمت آن است. قیمت برند پرمیر نهصد و پنجاه هزار تومان می باشد.


10_آمپلی فایر خودرو کنوود مدل KAC-PS702EX

آمپلی فایر خودرو کنوود مدل KAC-PS702EXمشخصات

تعداد کانال: 2

قابلیت پل‌زنی (Bridgeable): دارد

خرید محصول


کلاس های آمپلی فایر

آمپلی فایر ها را بر اساس نوع عملکرد و طراحی آن ها دسته بندی می کنند که به هر یک از این دسته بندی ها کلاس گفته می شود.نوع این کلاس ها را با حروف انگلیسی نشان می دهند. مانند کلاس A،B،C، D و…

می توان گفت که کاربردی ترین کلاس آمپلی فایر کلاس D می باشد زیرا نسبت به کلاس ها ی دیگر وزن کمتر و جذابیت بیش تری دارند.

شما ممکن است هنگام استفاده از انواع کلاس های آمپلی فایر تفاوتی بین آن ها حس نکنید اما به طور معمول آمپلی فایر های کلاس AB کیفیت صدای بهتری ایجاد می کنند.

هدروم

یک هدروم خوب در دستگاه موجب ارائه ی کل پاوری که برای اسپیکر قابل مدیریت است، می شود. توسط هدروم سیستم شما داینامیک رنج بهتری خواهد داشت. و وضوح بخش های بلندتر صدا مانند بخش های پایین تر خواهد بود. هم چنین بخش های بیس صدا محکم تر خواهد بود و پراکندگی نخواهد داشت. علاوه بر این لازم نیست برای اجرا در محل بزرگتر تجهیزات جدیدی بخرید وپاور رزرو دارید که وقتی گروه بزرگتر شود به کارتان می آید.


11_آمپلی فایر خودرو مکسیدر مدل MX-AP4160BM408آمپلی فایر خودرو مکسیدر مدل MX-AP4160BM408

مشخصات

تعداد کانال: 4

قابلیت پل‌زنی (Bridgeable): دارد

توان خروجی مداوم در هر کانال 4 اهم: 40

ترمینال RCA: دارد

ترمینال اسپیکر: نوع پیچی

خرید محصول


کلیپینگ اصطلاح انگلیسی به معنای بریده شدن می باشد. وقتی یک آمپلی فایری که هدروم نداشته باشد تا بیشینه ی تحملش بالا رود ماکسیمم و مینیمم های سیگنال بریده می شوند که به آن کیلیپینگ گفته می شود. برخی مدل های آمپلی فایر قبل از کلیپینگ اخطار لازم را می دهند اما در صورت عدم اخطار کلیپینگ می تواند باعث آسیب به اسپیکر ها شود.

به طور کل می توان گفت که هرچه قیمت آمپلی فایر بیش تر باشد توان خروجی آن نیز بالاتر است.

لازم به ذکر است که خروجی هایگیرندۀ سینمای خانگی باید پری آمپ چند کاناله باشد و یا می توان به جای گیرندهاز یک پری آمپپردازنده استفاده کرد.

ممکن است در زمان سکوت فیلم و یا موسیقی صدایی از آمپلی فایر بشنوید. لازم به نگرانی نیست چون این صدا، صدای فن های خنک کننده است که در آمپلی فایر های حرفه ای وجود دارند. بهتر است آمپلی فایر ها را در مکان مناسبی قرار بدهید تا صدای آن شنیده نشود و از تهیه ی مکان اطمینان حاصل نمایید تا سلامتی دستگاه شما به خطر نیفتد.

در رابطه با آمپلی فایر ها باید چند نکته را بدانید. اول این که توجه داشته باشید که برخی آمپلی فایر ها دارای میدان مغناطیسی هستند پس از قرار دادن آن ها کنار وسایلی که ممکن است برای آن ها مشکلاتی به وجود بیاورد خودداری نمایید. هم چنین باید توجه داشته باشید که سیستم اکثر آمپلی فایر ها از این قرار است که سنسور حساس به ورودی را ندارند. یعنی شما باید با هر بار استفاده کردن آن ها را روشن کنید و یا می توانید همیشه آن ها را روشن نگه دارید. نکته ی آخر این است که هنگام راه اندازی آمپلی فایر ها بهتر است به یک متخصص مراجعه نمایید زیرا تنظیمات ورودی آن ممکن است کمی پیچیده باشد.


12_آمپلی فایر خودرو کارینا مدل XW-644

آمپلی فایر خودرو کارینا مدل XW-644

 

مشخصات

 • تعداد کانال: 4

خرید محصول


 

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن