تکنولوژی

خرید بهترین مارک وسایل پهباد ارزان قیمت + 12 مدل با کیفیت

وسایل پهباد شامل لوازم جانبی کوادکوپتر،قطعات یدکی هلی شات،قطعات یدکی و تجیهزات ساخت پهباد،موتور کورلس، موتور کوادکوپتر،برد کوادکوپتر، قطعات اورجینال کوادکوپتر؛ پهباد و هلی شات به فروش می رسد. قبل از خرید وسایل پهباد به بررسی نکات آن می پردازیم:

خرید محصول

 

به هر نوع پرنده ای که برای انجام دادن ماموریتی معین پرواز کند و از راهی دور بتوان ان را کنترل کرد پهباد می گویند.پهباد (unmanned aerial vehicle) که مخفف انگلیسی ان UAV می باشد به معنی پرنده ی هدایت پذیر از دور می باشد و پهباد خلاصه ی شده ان می باشد . همانطور که از نام ان مشخص است پرنده یا هواگردی بدون سرنشین می باشد و از راه دور کنترل می شود.

این پرنده ها یا به صورت خودکار توسط یک سیستم کامپیوتری پرواز می کنند یا به وسیله ی ایستگاه کنترلی که بر روی زمین دارند توسط انسان هدایت می شوند.  ایستگه های کنترلی پهباد های بزرگ را روی وسایل نقلیه ای مانند تریلر نصب می کنند تا از نر دامنه ی ارتباطی ان را محدود کنند. در میدان های جنگ به دلیل اینکه زاویه ی دید افراد را گسترش دهند کاربرد پهباد های کوچک به صورت دستی می باشد.

مقاله پیشنهادی: شلوار لی مارک

استفاده از این وسیله بعد از جنگ جهانی دوم افزایش پیدا کرد به طوریکه در دهه 1980 یک سیستم تسلیحاتی با اهمیت شد. از قابلیت های مهم این پهباد ها که توجه همگی را جلب کردند اینن بود که می توانستند با استفاده از این سیستم بر میدان های جنگ نظارت کنند و هدف مورد نظر خود را تعیین کنند ، این پهباد ها موتورهایی کوچک و بدون صدا داشتند.

در دنیای امروز که علم و صنعت الکترونیک گترش پیدا کرده است ، صنعت پهباد نیز پیشرفت قابل توجهی داشته داشته است. در زمان های قدیم کاربرد پهباد در عملیات هایی مانند نقشه برداری و شناسایی بود اما امروزه کاربرد ان گسترش پیدا کرده و در طیف وسیع تری از ان استفاده می کنند و تقاضا برای ان بیشتر شده و انواعی از ان ساخته شده است.

از جمله کربر های پهباد می توان به کاربرد ان در زمینه ها نظامی ، هنری ، صنعتی ، تفریحی و کشاورزی اشاره کرد . در عملیات های نظامی از این پرنده در زمینه هایی مانند ردابی موشک ، شناسایی ، عملیات های مربوط به امداد ونجات ، حمل کردن سلاح و مورد هدف قرار دادن پایگاه های دشمنان و عملیات های نظامی دیگر مورد استفاده قرار می گیرد.

پهباد ها را از لحاظ قابلیت حمل کردن و ابعاد ان ها ی توان به سه دسته تقسیم کرد :

دسته ی اول پهباد هایی هستند که بسیار کوچک اند که حتی ممکن است حدود چند گرم وزن داشته باشند

دسته ی دوم پهباد هایی مینیاتوری هستند که وزن ان ها کم تر از 25 کیلوگرم می باشد

و دسته ی سوم پهباد های سنگین هستند

پهباد ها را از لحاظ ساختار شکلی نیز به دو دسته تقسیم بندی می کنند :

دسته ی اول : fix wing که پهباد هایی با بال های ثابت هستند که عملکرد ان ها مانند هواپیماهایی است که دارای بال های ثابت هستند .

مقاله پیشنهادی: بهترین مارک کفش طبی

دسته ی دوم :  Multi Rotor که پهباد هایی مبتنی بر ملخ هستند و عملکرد ان ها شبیه چرخ بال ها می باشند.

پهباد ها را از لحاظ کاربرد ان ها نیز دسته بندی می کنند :

 • پهباد های نظامی که دارای قابلیت حمله به هدف های زمینی و هوایی هستند
 • پهباد هایی که کارهای تجسسی و جاسوسی را انجام می دهند
 • پهباد های پشتیبانی و لجستیکی
 • پهباد های غیر نظامی و تجاری

1_موتر آرمیچر گجت مدل mt_03موتر آرمیچر گجت مدل mt_03

مشخصات

ابعاد
2.5x2x1.5 سانتی متر
وزن
15 گرم
وزن بسته بندی
17 گرم
ابعاد بسته بندی
10 سانتی‌متر
مشخصات فنی
ولتاژ کار 3 ولت، جریان مصرفی در 3 ولت 500 میلی آمپر
 

خرید محصول


می خواهیم ببینیم که وسایل لازم برای ساخت یک پهباد چه وسایلی هستند و این وسایل را چگونه و از کجا باید تهیه کرد؟

همانطور که میدانید فناوری لازم برای ساختن یک پهباد کار سخت و پیچیده ای است و نمی توان به راحتی پهباد های بزرگ و پیشرفته مانند پهباد های بدون سرنشین نظامی را ساخت ، ساختن این نوع پهباد ها توسط افراد معمولی دور از ذهن می باشد و کار متخصصین در این حوزه می باشد .

اما می توان پهباد های ساده را در خانه و به صورت افرادی نیز ساخت. احتمال اینکه افراد عادی بتوانند پهبادی بسازند که پرواز کند وجود دارد اما ساختن پهبادی موفقیت امیز است که عملکرد خوب و باکیفیتی داشته باشد . برای مثال ساختن پهباد هایی مثل پهباد DJI که پهبادی پیشرفته است تا حی دور از تصور است زیرا برای ساخت این پهباد از قطعه هایی استفاده شده است که قیمت بسیار بالایی دارند و به هیچ عنوان ساخت این پهباد در داخل کشور به صرفه نمی باشد و پیدا کردن قطعات ان در بازار کار راحتی نمی باشد.

مقاله پیشنهادی: قیمت کاربراتور بخاری نفتی

برای اینکه یک پهباد بسازیم اول باید بدانیم که چه نوعی از ان مد نظر ما است و قد ساخت کدام نوع از ان را داریم. ایا یکپهباد حرفه ای مد نظر ما است یا یک پهباد اسباب بازی ؟

اگر سایت هایی که در مورد پهباد مطالب جمع اوری می کنند را نگاهی بیندازید مشاهده می کنید که قیمت پهباد های حرفه و یا پهباد هایی که دوربین دارند بسیار گران هستند حتی در بازار ایران نیز به راحتی پیدا نمی شوند بنابراین خرید وسایل این نوع پهباد ها به منظور درست کردن انها به هیچ عنوان به صرفه نیست و به هیچ عنوان ارزش این را ندارد که هزینه های سنگینی برای خرید قطعات ان ها بکنید و در اخر نتوانید ان را بسازید حتی علاوه بر ساخت ان ها شما به نرم افزار ها و کد های برنامه نویسی لازم برای راه اندازی ان دارید و همه ی این ها کارهای تخصصی هستند که باید کسیکه در این زمینه کار می کند این کار را انجام دهد.


2_آرمیچر مدل DC6V

آرمیچر مدل DC6V

مشخصات

ابعاد
2.5*4 سانتی متر
وزن
50 گرم
وزن بسته بندی
100 گرم
ابعاد بسته بندی
4*4*12 سانتی‌متر
مشخصات فنی
برق مستقیم(باطری)
ولتاژ3 الی 6 ولت
 

اگر حتی قصد داشته باشید یک پهباد دوربین دار معمولی و با قیمت ارزان تری بسازید نیاز به یک تیم حرفه ای دارید که بتوانید ان را بسازید چراکه ساخت همه ی این کوادکوپترها یا پهباد نیاز به کار تیمی و تلاش یک تیم حرفه ای که در این حوزه تخصص کافی را داشته باشند و نیاز به برنامه نویس دارد.

با توضیحاتی که داده شد احتمالا به این نتیجه رسیده اید که برای ساخت یک پهباد به کار تیمی نیاز دارید و حتی اگر بخواهید یک پهباد خیلی ارزان در حد یک میلیون تومان نیز بسازید به تیمی حرفه ای و یک برنامه نویس نیاز دارید تا ان را راه اندازی کنید . و اگر یک تیم متخصص و حرف ای نداشته باشید تنها ممکن است بتوانید با استفاده از فیلم هی اموزشی قطعه های یک پهباد را به هم وصل کنید و نمی توانید ان را کد نویسی کنید و به حرکت در اورید.

مقاله پیشنهادی: چگونه سماور را تمیز کنیم

اگر بخواهید یک کوادکوپتر به عنوان کار دستی یا اسباب بازی بسازید و قصد راه اندازی ان را ندارید به راحتی می توانید قطعات مور نیاز ساخت ان را در بازار ایران نیز پیدا کنید اما هزینه ای که برای خرید این وسایل باید پرداخت کنید بیشتر از سه میلیون تومان می باشد مگراینکه از قطعات پهباد هایی استفاده کنید که سوخته باشند. قطعات سوخته ی پهباد ها را می توانید از مراکزی که قطعات سوخته ی پهباد ها را می فروشند تهیه کنید .

اگر به گوگل مراجعه کنید می توانید عکس هایی از ماکت های پهباد ، پهباد های کنترلی ، پهباد های سمپاش و پهباد های مینی سایر پهباد ها را نیز مشاهده کنید .


 
3- آرمیچر سوکتدار مدل dc12-05 پرقدرت
آرمیچر سوکتدار مدل dc12-05 پرقدرت
مشخصات
ابعاد
پلاستیک روکش محصول سانتی متر
وزن بسته بندی
50 گرم
ابعاد بسته بندی
3*2*1.5 سانتی‌متر
 

4-موتور گیربکس مدل v.k15
موتور گیربکس مدل v.k15
مشخصات
ابعاد
6x2x2 سانتی متر
وزن
20 گرم
وزن بسته بندی
23 گرم
ابعاد بسته بندی
10x4x4 سانتی‌متر
مشخصات فنی
ولتاژ: ۳ تا ۶ ولت جریان مستقیم
تعداد دور در دقیقه: ۱۰۰RPM
 
 

برای ساخت یک پهباد اسباب بازی به این قطعات نیاز دارید :

1- فریم یا قاب 2- چهار عدد موتور 3-چهار عدد کنترل سرعت الکترونیکی (ESC) 4-فلایت کنترل پرواز 5-فرستنده و گیرنده رادیویی 6-دو عدد ملخ چپگرد و دو عدد ملخ راستگرد 7-باتری و شارژر باتری

این وسایل برای ساخت یک کوتادکوپتر کاردستی و دست ساز می باشد که در خانه می توان ان را درست کرد اما همانطور که گفتیم برای ساخت یک پهباد پیشرفته به قطعات بیشتری مانند دوربین و… و ابزار های لازم برای نصب ان ها نیاز است که حتی انتخاب کردن این وسایل نیاز به تخصص دارد و انتخاب ان ها توسط یک فرد معمولی که از هواپیماهای بدون سرنشین اطلاعات لازم را ندارد سخت می باشد اما برای افراد با تجربه انتخاب و سرهم کردن این قطعات کار ساده ای می باشد .

مقاله پیشنهادی: قیمت کیس اسمبل شده

در این مطلب می خواهیم قطغات کلی که برای ساخت یک کوادکوپتر لازم است را توضیح دهیم . علاوه بر قطعاتی که در بالا گفته شد به وسایل دیگری مانند هویه برای لحیم کاری ، پیچ گوشتی، سیم چین و انبر دست و …. نیاز است. افراد زیادی وجود دارند که به ساخت کواد کوپتر علاقه دارند و برای ساخت ان هیجان دارند اما از نظر هزینه خرید ان نسبت به ساختانبه صرفه تر می باشد. اکنون می خواهیم به بررسی هر کدام از قطعات ان بپردازیم.

 
5_موتور آرمیچر گجت مدل بوهلرموتور آرمیچر گجت مدل بوهلر
مشخصات
ابعاد
3×2.5×1.8 سانتی متر
وزن
33 گرم
وزن بسته بندی
35 گرم
ابعاد بسته بندی
5×5 سانتی‌متر
مشخصات فنی
طول موتور 3 سانت
عرض موتور 2.5 سانت
ارتفاع موتور 1.8 سانت
سایز شفت 2 میلیمتر
طول شفت 14 میلیمتر
ولتاژ کاری 2 الی 4 ولت
بهترین ولتاژ کاری 3 ولت
جریان مصرفی در حالت بی باری 470 میلی آمپر
 

6_موتور آرمیچر بوهلر مدل B99
موتور آرمیچر بوهلر مدل B99
مشخصات
 
ابعاد
5x4x3 سانتی متر
وزن
120 گرم
وزن بسته بندی
130 گرم
ابعاد بسته بندی
5x3x4 سانتی‌متر
مشخصات فنی
6 ولت 145 دور
 

 • بدنه (فریم) :

یکی از قطعات اصلی یک پهباد بدنه ان می باشد که به زبان انگلیسی به ان Frame می گویند ، نام دیگر فریم Frame air می باشد که به معنای بدنه ی هواپیما است . هر پهباد یک فریم مخصوص به خود را دارد که همه ی قطعات گفته شده را بتوان روی ان نصب کرد و انتخاب فریم پهباد به تعداد روتور های پهباد بستگی دارد . یکی از مهم ترین ویژگی هایی که یک فریم خوب می تواند داشته باشد این است که تا جایی که امکانش وجود داشته باشد باید سبک باشد و برای اینکه بتواند وزن مولتی روتور را تحمل کند از استحکام کافی برخوردار باشد. برای نصب قطعات دیگر مانند فلایت کنترل و موتور ها برروی فریم باید به اندازه ی کافی دقت داشته باشید .

 • موتور ها :

هنگام خرید موتور برای ساخت پهباد باید دقت کرد که موتور را متناسب با سایر قطعات مانند فلایت کنترل  خرید بطوریکه با ان ها سازگار باشد. برا اینکه تشخیص بدهیم موتور مورد نظر با سایر قطعات سازگار است یا نه با استفاده از ابزار eCalc ان ها را ک می کنیم. این ابزار به صورت انلاین محدودت هایی مانند میزان سرعت پرواز ، زمان انجام پرواز ، و قابلیت حمل پهباد را به طور دقیق به شما می گوید تا بتوانید تشخیص دهید که ایا این قطعات در کنار یکدیگر می توانند کار کنند یا خیر .

مقاله پیشنهادی: خرید تلویزیون سونی جدید

موتور ها باید به ESC ها (کنترل کننده ی الکترونیکی سرعت ) وصل شوند . برای وصل کردن ان ها به موتور ها به چند عدد سیم هم اندازه نیاز است که باید این سیم ها را با دستگاه لحیم به محل اتصال ان ها متصل کنید و سپس از طریق بست کمری این سیم ها را روی بازوهای پهباد قرار می دهید و ان ها را محکم می کنید که هنگام پرواز به اندازه ی کافی ایمن باشند .

موتور ها را به صورتی روی بدنه قرار دهید که دو موتور راستگرد یا دو موتور چپگرد در کنار یکدیگر نباشند . یعنی موتور ها باید بصورتی قرار گیرند که م.ت.ر جلو در سمت چپ و موتور عقب در سمت راست هم جهت با عقربه های ساعت بچرخند و موتور جلو در سمت راست و موتور عقب در سمت چپ بر خلاف عقربه های ساعت بچرخند . دلیل چیدمان موتور ها به این صورت این است که موتور ها باعث خنثی شدن نیروهای کششی یکدیگر شوند و بتوانند تعادل مناسبی را برای پرنده حفظ کنند.

 


7_موتور آرمیچر گجت مدل PREMIUM-5000
موتور آرمیچر گجت مدل PREMIUM-5000
مشخصات
 
ابعاد
4x4x5.5 سانتی متر
وزن
76 گرم
وزن بسته بندی
85 گرم
ابعاد بسته بندی
10x6x5 سانتی‌متر
مشخصات فنی
سرعت دور بالا (1400RPM)
قدرت بالا
 

8_موتور کواد کوپتر مدل کومبو براشلس کد MT2213 به همراه ملخ
موتور کواد کوپتر مدل کومبو براشلس کد MT2213 به همراه ملخ
مشخصات
 
ابعاد
3x3x4 سانتی متر
وزن
60 گرم
ابعاد بسته بندی
4 × 3 × 3 سانتی‌متر
مشخصات فنی
KV : 920
تراست : 860 گرم
 

 • ESC

کنترل کننده سرعت الکترونیکی نیز یکی دیگر از قطعاتی است که نقش مهمی در ساخت پهباد دارد . این کنترلر زمانی که پهباد به پرواز در می اید سرعت پهباد و اندازه ی جریانی که به صورت پی در پی برا موتور ها می تواند تامین کند تحت کنترل خود قرار می دهد و واحد ان Amps می باشد . ESC ها بر راندمان موتور ها نظارت می کنند و گشتاوری که تولید می کنند باعث جلوگیری از هرنوع اسیبی به موتور ها می شود. این کنترلر ها بین برد مرکزی و موتورها پیوندی ایجاد می کنند که با استفاده از لحیم به یکدیگر وصل می شوند.

 • ملخ ها (پروانهها)

ملخ های یک پهباد نقش اصلی را در پرواز کنترل شده ی یک پهباد دارند. برای خرید ملخ ها توجه کنید که مدلی را خریداری کنید که با موتور مد نظر شما سازگار باشد. روی موتور ورق مشخصات موتور ها سایز و نوع پروانه با هر موتور قرار گرفته است ک می توانید از ان کمک بگیرید.


 
9_موتور گیربکس چرخدار رباتیک نوآوران مدل Multi Robot
 
موتور گیربکس چرخدار رباتیک نوآوران مدل Multi Robot
مشخصات
ابعاد
55×50×112 سانتی متر
وزن
55 گرم
وزن بسته بندی
60 گرم
ابعاد بسته بندی
75×70×150 سانتی‌متر
مشخصات فنی
هر موتور دارای دو رشته سیم سوکت دار
گیربکس دارای دو شافت خروجی
دارای دو عدد چرخ
 

10_موتور آرمیچر مدل toy_03

موتور آرمیچر مدل toy_03
مشخصات
ابعاد
2.5x2x1.5 سانتی متر
وزن
15 گرم
وزن بسته بندی
19 گرم
ابعاد بسته بندی
4×4 سانتی‌متر
مشخصات فنی
طول شفت 9 میلیمتر، قطر شفت 2 میلیمتر، 3ولت 500 میلی آمپر دور بالا نسبت به نمونه های مشابه
 

 • باتری

برای خرید باتری مناسب برای هر پهباد باید توجه کنید که همه ی موتور ها و ال ای دی ها چه میزان مصرف دارند که با توجه به ان ، باتری ای که ولتاژ و جریان ان متناسب با پهباد شما باشد را تهیه کنید . منبع تغذیه ی مناسب برای یک پهباد و تمام قطعات الکتریکی ان مانند موتور پهباد باتری های لیتیومی هستند .

قابلیت شارژ مجدد این نوع باتری ها و چرخه ی عمر زیاد ان ها باعث شده است که توانایی ان را داشته باشند که بعد از یک بار شارژ شدن مدت زمانی مناسب را به صورت معلق در هوا بمانند یا هنگام رکت در هوا نگه دارند. برای شارژ کردن باتری پهباد باید از شارژر اختصاصی پهباد استفاده کرد که ولتاژ و جریان مناسب پهباد را داشته باشد.

هنگام خرید شارژر برای باتری پهباد به این نکته توجه کنید که ورودی و خروجی شارژر با باتری سازگار باشد که زمانی که باتری را شارژ می کند ان را در مقابل ولتاژ های خطرناکی که ممکن است وجود داشته باشد حفظ کند. قبل از اینکه پرنده را به پرواز در بیاورید دقت کنید که باتری به صورت کامل شارژ شود تا مجبورنباشید پرنده را به رفود دربیاورید.

 • ریموت کنترل ( فرستنده رادیویی ) :

مهمترین بخش از یک سیستم کنترل پرنده ریموت کنترل (فرستنده) می باشد . این ریموت دستور العمل هایی که لازم است روی گیرنده ی درون پهباد نصب شوند را با فرکانس های 2.4 گیگا هرتز و 5.8 گیگا هرتز منتقل می کند و زمانی که فرمان شما درون ان پردازش شد مسیر پرنده  تغییر می کند .


 
11_کیت هوشمند سازی هواپیمای کاغذی پاورآپ مدل K2
کیت هوشمند سازی هواپیمای کاغذی پاورآپ مدل K2
مشخصات
ابعاد
18x10x5 سانتی متر
وزن
300 گرم
ابعاد بسته بندی
23x15x5 سانتی‌متر
مشخصات فنی
قابل کنترل با تلفن هوشمند
 

12_موتور آرمیچر گجت مدل بوهلر
موتور آرمیچر گجت مدل بوهلر
مشخصات
ابعاد
5x3x3 سانتی متر
وزن
142 گرم
وزن بسته بندی
145 گرم
ابعاد بسته بندی
10×5 سانتی‌متر
مشخصات فنی
ولتاژ کاری 6 الی 30 ولت
6000 دور در دقیقه
جریان مصرفی 200 میلی آمپر
طول موتور 5 سانت
عرض 3 سانت
طول شفت 19 میلیمتر
قطر شفت 3 میلیمتر
 
 

 • گیرنده ی رادیویی

نام دیگر یرنده ی رادیویی رسیور می باشد که نقش ان تکمیل کننده ی نقش کنترلر می باشد . رسیور همه ی دستور های ارسال شده را پردازش می کند و به ان ها عمل می کند . هنگام تهیه و خرید رسیور به تعداد کانال ها دقت کنید. یکی از بهترین رسیور ها SBUS  می باشد.

رگولاتور ولتاژ یکی از قطعه های جانبی پهباد است که باید هنگامی که قطعه های اصلی را می خرید ان را نیز تهیه کنید . این قطعه برای متعادل کردن همه ی قطعات دیگر مانند فلایت کنترل ، موتور ها و ESC ها می باشد که باعث می شود از اتصال جریان های زیاد جلوگیری شود .

قطعاتی که گفته شد قطعات اصلی یک پهباد می باشند اگر انتظار کارایی بیشتری از یک پهباد دارید می توانید با توجه به توقعی که از پهباد خود دارید وسایل جانبی دیگری نیز برای ان تهیه کنید که نام برخی از این وسایل در زیر امده است.

یکی از قطعات اختیاری که می توانید روی پهباد خود نصب کنیددوربین است . پهبادی که دوربین دارد و قابلیت این را دارد که فیلم برداری و تصویر برداری انجام دهد هلی شات نام دارد. اگر بخواهید دوربین بر روی پهباد خود نصب کید به یک قطعه دیگر به نام لرزشگیر نیاز دارید . لرزشگیر را بین پهباد و دوربین نصب می کنند که زمانی که پهباد به پرواز در می اید از لرزش دوربین جلوگیری کند و عکس و فیلم هایی واضح و شفاف با شما تحویل دهد.

برای خرید وسایل پهباد می توانید به صورت اینترنتی از سایت های معتبر ان ها را خریداری کنید ، البته به دلیل حساسیت در ساخت این پرنده ها و دقت زیادی که باید برای ان ها به خرج دهیم بهتر است این وسایل را در فروشگاه های لوازم جانبی پهباد به صورت حضوری خریداری کنیم.

 

13_سر باتری کوادکوپتر مدل 0010سر باتری کوادکوپتر مدل 0010
مشخصات
ابعاد
5x2x2 سانتی متر
وزن
5 گرم
وزن بسته بندی
7 گرم
ابعاد بسته بندی
5x2x2 سانتی‌متر
مشخصات فنی
طول سیم بدون سوکت: 6 سانتی‌متر
 
 
 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن