خودرو

خرید بهترین مارک پولیش ماشین ارزان قیمت + 7 مدل با کیفیت

پولیش ماشین در مدلهای پولیش بدنه، پولیش شیشه، پد، مواد، پولیش ماشین سفید، نقره ای، مشکی،نوک مدادی، پولیش نرم، جلاسنج، به فروش می رسد. قبل از خرید پولیش ماشین به بررسی نکات خرید آن می پردازیم:

 

خرید محصول

اگر خودرویتان خطوط خش های سطحی دارد یا رنگ آن کدر شده است ، نیازی نیست سراغ تعمیر کار بروید ، میتوانید خود در منزل با صرف هزینه کمی و البته دقت زیاد با پولیش ماشین ایراد خودرو را برطرف کنید ‌ . پولیش یک ماده  کرم مانندی است که خاصیت براق کنندگی و سایندگی دارد. پولیش خط و خش های سطحی و عمیق روی بدنه خودرو را از میان میبرد ، در صورت ماتی رنگ خودرو آن را شفاف میمند ، چراغ های ماشین را در صورت ماتی شفاف و درخشان میکند .

برندهای سازنده پولیش عبارتند ازجلاسنج ، توسن ، سونامی ، سیار خودرو.

این برندها  پولیش های چندکاره، یا فقط مخصوص چراغ خودرو ،ورم خودرو ، بدنه خودرو ، سپر ، شیشه خودرو .‌‌ را عرضه میکنند.

پولیش خودرو با دست یا دستگاه انجام میشود نوع دستی آن کمتر به خودرو اسیب میزند و برای آشنایی بیشتر با پولیش و نحوه پولیش زدن میتوانید ویدیو های آموزشی آپارات را مشاهده کنید .

مقاله پیشنهادی:باتوم کوهنوردی

خودرو ما در گذر زمان به دلیل شرایط محیطی اتفاقات گوناگون ، آسیب هایی می‌بینید ، ازاین رو به نگهداری و مراقبت مکرر نیاز دارد.  در این میان دو بخش خودرو که بسیار صدمه می بیند و در معرض دید است ، بدنه خودرو است .

مقاله پیشنهادی:ساخت آبنما با پمپ کولر

این بخش از خودرو با محیط پیرامونش مثل شرایط آب و هوایی، خطوط خش افتادن روی آن ، برخورد و تماس با سایر اجسام و…. همیشه درگیر است.


1- واکس داشبورد رستاک حجم 150 میلی لیتر

واکس داشبورد رستاک حجم 150 میلی لیتر

خرید محصول

مشخصات کالا

ابعاد: 8*8*6 سانتی‌متر
وزن: 200 گرم
حجم: 150 میلی‌لیتر
نوع کاربرد: براق کننده , تمیز کننده , محافظت کننده
مناسب برای: داشبورد , قسمت های پلاستیکی , قسمت‌ های چرمی


شما با کمک واکس یا پولیش میتوانید این مشکل را رفع کنید و ظاهر خودروسازان را زیباتر کنید . پولیش هم خط و  خش های سطحی روی خودرو را پاک میکند ،هم اینکه ماشین شما را شفاف و براق میکند.

مقاله پیشنهادی:چگونه می شه  تشخیص دهیم بارداریم

بسیاری از افراد به اشتباه واکس و پولیش را یکی میدانند ولی این دو با هم فرق دارند . پولیش لایه نازکی از رنگ را بر میدارد ولی واکس یک لایه روغنی نازک به سطح رنگ می افزاید . حین کار اول باید پولیش بزنید و سپس از واکس استفاده کنید .

مقاله پیشنهادی:شکلات ریل فرمند

اگر خودتان میخواهید خودرو تان را پولیش کنید . این مطلب را تا اخر  مطالعه  کنید شما را با پولیش ،  انواع آن ، پد پولیش، نحوه پولیش کردن خودرو با رنگ های مختلف ،مزایا و معایب پولیش  آشنا کنیم .

مقاله پیشنهادی:اسم انواع کفگیر

پولیش چیست :

پولیش یک ماده مایع است که ساینده و براق کننده است . این ماده یک لایه نازک از رنگ خودرو را بر میدارد . کاربرد آن برای از میان بردن خط و خش هایی است که روی سطح بدنه ماشین وجود دارد. به کمک پولیش میتوانید آسیب های به وجود آمده از تصادفات جزیی ،مالیده شدن رنگ دیگر خودرو ها ، مات شدت رنگ ، خط های سطحی و تا حدی عمیق را ترمیم کنید و ازبین ببرید.

مقاله پیشنهادی:خرید فرچه

از آنجایی که ماده پولیش ویژگی براق کنندگی دارد ،به رنگ خودرو صدمه ای نمی‌زند و حتی آن را شفاف تر و جذابتر می‌کند.


2- پولیش بدنه خودرو جلاسنج مدل نرم حجم 170 گرم

پولیش بدنه خودرو جلاسنج مدل نرم حجم 170 گرم

خرید محصول

مشخصات کالا

ابعاد: 7 × 7 سانتی‌متر
وزن: 170 گرم
نوع کاربرد: براق کننده , تمیز کننده , محافظت کننده , پولیش کاری
مناسب برای: رینگ , بدنه , شیشه , چراغ خودرو , قسمت های فلزی
سایر توضیحات: پولیش خالص و بدون سیلیکون
دارای چربی کنترل شده
ایجاد فیلم محافظ
محافظت بدنه خودرو از اشعه نور خورشید
از بین نرفتن درخشندگی و شفافیت با شستن مکرر خودرو
صرفه جویی در زمان و هزینه
براق کردن و رفع ماتی سطح رنگ
مانع جذب گرد و غبار
پولیشکاری عالی
براق و درخشان کردن بدنه خودرو
جهت پاک کردن لکه های قیر در قسمت های اطراف گلگیر و رکاب خودرو
جهت پرداخت کردن و براق کردن سطح رنگ بدنه خودرو
جهت رفع خراشها و خطوط سطحی رنگ ماشین و ماتی رنگ
جهت ترمیم بخشهای آسیب دیده رنگ
جهت رفع رنگهای بجا مانده که بر اثر برخورد با ماشینهای دیگر
پولیش را میتوان هم به صورت دستی و هم به صورت ماشینی توسط دستگاه پولیشر استفاده نمود
مناسب برای پولیش نهایی پس از استفاده از پولیش زبر و یا پوستاب


انواع پولیش :

پولیش ها در یک دسته بندی کلی در دو گونه زیر و نرم می‌باشند . انتخاب نوع پولیش را نیازتان مشخص میکند ، مثال آن را برای رفع خطوط خش های عمیق یا سطحی میخواهید ، یا رفع ماتی رنگ خودرو.

پولیش نرم :

این گونه از پولیش برای از میان برداشت خط های سطحی کاربرد دارد. اگر رنگ زیاد صدمه ندیده و عمیق نیست ، این پولیش را استفاده کنید . این گونه از پولیش ها به دیگر نقاط رنگ خودرو صدمه ای نمی‌زنند و فقط خط و  خش آن را ترمیم میکنند.

پولیش نرم ،ماتی رنگ خودرو را هم برطرف میکند . بر اساس دو قابلیت سایندگی و براق کنندگی  گرد و غبار رنگ را بر طرف و در نتیجه آن را درخشان میکند.

پولیش زبر :

این پولیش قادر است خط و خش های عمیق را از میان ببرد . از این پولیش برای خطوط سطحی اصلا نباید استفاده کرد زیرا به علت زیری زیاد ،مثل یک سنباده به رنگ  خودرو صدمه میزند . برای اینکه متوجه شوید که خطوط خش خودروی تان سطحی است یا عمیق ،ناخن خود را داخل خط بگذارید اگر آهن را حس کردید عمیق است و گرنه خط و  خش سطحی است .

کارکرد دیگر این پولیش رفع ماتی چراغ خودرو است . اگر چراغ خودرویتان مات است و قصد خرید چراغ جدید ندارید ، با کمک پولیش زبر طلق چراغ را شفاف کنید .


3- شامپو تمیزکنندهبدنه خودرو تام کلین مدل پریمیوم TC-SB400Y08حجم 400 میلی لیتر

شامپو تمیزکننده بدنه خودرو تام کلین مدل پریمیوم TC-SB400Y08حجم 400 میلی لیتر

خرید محصول

مشخصات کالا

ابعاد: 17x7x7 سانتی‌متر
وزن: 450 گرم
حجم: 400 میلی‌لیتر
نوع کاربرد: تمیز کننده , محافظت کننده
مناسب برای: رینگ , لاستیک , بدنه , قسمت های پلاستیکی , شیشه , چراغ خودرو
سایر توضیحات: شامپو تمیزکننده ی بدنه خودرو
حجم 400 میل
فاقد آمونیاک و سفیدکننده
غیر مخرب
حفظ کیفیت رنگ خودرو
دارای عصاره ی لوندر جهت محافظت از پوست دست کاربر


پد پولیش :

پدهای پولیش بیشتر ازجنس فوم یا پوست بره می باشند . افرادی که با دستگاه پولیش کاری می‌کند. پدهای فومی را ترجیح میدهند . پد نیز مثل پولیش گونه نرم و زبر دارد.

پد پوست بره برای ترمیم خط و خش های به وجود آمده روی رنگ ، بهترین گزینه است . این پد بسیار نرم است و به رنگ شما لطمه نمی‌زند.

مواردی که خودرو نیاز به پولیش دارد :

ماتی رنگ :

گاهی اوقات سطح رنگ سالم و فاقد هر گونه خط و خش ی است ولی مات است. علت مات شدن رنگ هم گرد و خاک ها ، ریزگردها و شنریزه ها هستند ،که روی سطح رنگ خش های بسیار ریزی که قابل رویت نیستند ایجاد میکنند که همین خش های نامرئی سبب شکست نور و مات شدن رنگ خودرو میشوند. به کمک پولیش کاری میتوانید سطح خودرو را یکدست و صاف کنید و رنگ خودرو براق و درخشان شود .

سوختگی رنگ :

سوختگی رنگ خودرو در اثر دو عامل به وجود می‌آید : در اثر نور خورشید ، در اثر شعله آتش

اگر سوختگی سطحی است به لایه های زیرین نرسیده ، با پولیش درست میشود ولی اگر عمیق باشد کاری از دست پولیش بر نمی آید . در حال حاضر با پیشرفت فناوری و کیفیت رنگ ، سوختگی در اثر تابش نور خورشید کاهش یافته است .


4- اسپری چربی زدای موتور خودرو نانومبیل مدل nm-04 حجم 500 میلی لیتر

اسپری چربی زدای موتور خودرو نانومبیل مدل nm-04 حجم 500 میلی لیتر

خرید محصول

مشخصات کالا

ابعاد: 6x6x27 سانتی‌متر
وزن: 550 گرم
حجم: 500 میلی‌لیتر
نوع کاربرد: تمیز کننده
مناسب برای:موتور خودرو
سایر توضیحات: حذف چربی، گرد و خاک و انواع آلودگی ها از بدنه موتور خودرو


تغییرات شیمیایی:

شستن ماشین با شوینده های غیر اصولی و آب سخت ، باران اسیدی ، روی سطح خودرو دانه های ریزی ایجاد میکنند که به رنگ آن صدمه می‌زند. که این صدمات با پولیش قابل ترمیم هستند . لکه های ناشی از باران اسیدی در مناطق صنعتی و آلوده و جاهایی که ای سخت و املاح معدنی زیاد دارد ، رخ میدهد ، پس از شستشوی ماشین با این آب ، آن را سریعا خشک کنید تا املاح درون اببه رنگ خودرو اسیبی نزند.

عامل دیگری به رنگ خودرو آسیب میزند فضولات پرندگان است خاصیت اسیدی دارد و باید محل بلافاصله پاک و شستشو شود تا رنگ خودرو آسیب نبیند .

مزایای استفاده ازپولیش :

زمان پولیش زدن لایه نازکی از رنگ خودرو برداشته شود ،مزایای این مار برداشته شدن رنگ های زنگ زدن ، نقص ها و خط و خش هاست . هر چه رنگ خودرو شما یکدست و صاف و عاری از خطوط خطوط باشد براقتر و زیباتر جلوه میکند. مزیت دیگر پولیش از میان بردن کثیفی و گرد و غبار ازسطح خودرو است . پس از پولیش میتوانید ، روی سطح خودرو واکس بدنه خودرو بزنید ، که همانند یک لایه محافظتی برای رنگ خودرو است .

احتمال دارد رنگ خودرو در زمان نقاشی و صاف کاری ،دچار کثیفی ، لکه ، نقص های شود ، پولیش این مشکلات را به آسانی رفع می‌کند .


5- اسپری تمیز کنندهو براق کننده لاستیک جردن حجم 650 میلی لیتر

اسپری تمیز کننده و براق کننده لاستیک جردن حجم 650 میلی لیتر

خرید محصول

مشخصات کالا

ابعاد : 6×30 سانتی‌متر
وزن: 200 گرم
حجم: 650 میلی‌لیتر
نوع کاربرد: براق کننده , تمیز کننده
مناسب برای: لاستیک
سایر توضیحات:  موارد کاربرد : انواع لاستیک اتوموبیل ، انواع تسمه و قطعات لاستیک ، نحوه استفاده: ابتدا سطوح مورد نظر را از گرد و غبار پاک کنید ، قبل از مصرف اسپری را به خوبی تکان دهید ، از فاصله 20 سانتی متری بر روی سطوح مورد نظر اسپری کنید


ایرادهای پولیش زدن :

زمان پولیش زدن لایه نازکی از رنگ خودرو از میان برداشته میشود، اگر این کار را زیاد انجام دهید ، رنگ خودرو شما آسیب می بیند. با تکرار این کار لایه محافظتی که واکس بدنه روی خودرو به وجود آورده از میان میرود و رنگ خودرو نیز به مرور کدر شود یا دچار زنگ زدگی شود. هنگامی که این لایه از میان برود ،حلال های رنگ که از زنگ زدگی خودرو ممانعت میکنند ،در گذر زمان تبخیر میشوند و در نهایت خودرو شما آسیب می بیند ‌

پس فقط زمان های ضروری  سراغ پولیش بروید .

امروزه بیشتر پولیش های عرضه شده در بازار دارای واکس هستند، ولی حلال هایی که در ترکیبات آنها وجود دارد ، باعث کم شدن مقاومت واکس ها میشود ، واکس هایی به تنهایی استفاده میشوند ، مقاومت بیشتری دارند.

خودروهایی با رنگ متالیک بهتر است پولیش نشوند و در صورت پولیش شدن باید بسیار دقت کنید و با ظرافت کار کنید . رنگ های متالیک بسیار با دوام ، درخشان و زیبا هستند و درونشان لایه محافظ  دارند که از دانه های اکلیلی درون رنگ ها ،مراقبت میکند. از میان رفتن لایه محافظ سبب کدر شدن ، آسیب دیدن و کم شدن دوام و درخشندگی آن خواهد شد . اگر پولیش خودرو هایی  با  رنگ  متالیک به دقت و ظرافت انجام نگیرد ، این لایه به آسانی از میان میرود .


6- پولیشواکس جلاسنج مقدار 300 گرم

پولیش واکس جلاسنج مقدار 300 گرم

خرید محصول

مشخصات کالا

ابعاد: 7 ×11 سانتی‌متر
وزن: 300 گرم
نوع کاربرد: براق کننده , تمیز کننده , پولیش کاری , محافظت کننده
مناسب برای: چراغ خودرو , بدنه , شیشه , قسمت های فلزی
سایر توضیحات: واکس و پولیش بصورت همزمان در یک محصول
براق کننده سیلیکونی
پولیشکاری عالی

 


بهتر است برای پولیش زدن خودروهای گران قیمت ، از پولیش دستگاهی استفاده نکنید تا از خطر سوختگی رنگ خودرو را تا حد  زیادی جلوگیری کنید . دستگاه پولیش سریع می چرخد و  حرارت به وجود  آمده حین اصطکاک آن با بدنه ماشین میتواند رنگ  آن بسوزاند .

همچنین حین کار با دستگاه اگر دقت شما کم باشد ، احتمال دارد که رد دستگاه روی رنگ و پولیش به جا بماند و به آن آسیب بزند .

اگر خودروهایی با رنگ حساس و گران قیمت دارید ، بهتر است ازپولیش دستی استفاده کنید .

نکات مهم در خرید پولیش خودرو :

پولیش ها دارای دو نوع نرم و زبر  هستند ، که هریک قادرند خطو خش های متفاوتی را از بین  ببرند ، پولیش نرم برای خط های سطحی مناسب است و پولیش زبر برای خطوط عمیق کارامد است . حین خرید حتما به نوع خطوط و نوع پولیش دقت کنید .

هنگام پولیش با توجه به نیازتان دقت کنید برای کدام بخش خودرو مناسب است بعضی پولیش ها را میتوان برای تمام قسمت های خودرو مثل رینگ،  بدنه ،  چراغ ، کدری رنگ ، و .‌‌… استفاده کرد . ولی بعضی از آنها فقط برای یک بخش مناسبند‌ و روی بسته بندی آنها نیز درج شده است .

پولیش ها توسط برندهای گوناگون عرضه میشوند و برای اینکه به نتیجه مطلوب تری برسید ، برندهای معتبر و شناخته شده را برگزینید .

پولیش ها در سایز و حجم های مختلف وجود دارند ،شما بر اساس میزان خط و خش ها ،حجم های کوچک یا بزرگ آن را خریداری کنید .

حین کار با پولیش تمام موارد احتیاط و نحوه استفاده از آن  را به دقت مطالعه و به کار ببرید.


7- پولیش واکس جلاسنج مقدار 150 گرم

پولیش واکس جلاسنج مقدار 150 گرم

خرید محصول

مشخصات کالا

ابعاد: 7 × 7 سانتی‌متر
وزن: 150 گرم
حجم: 150 میلی‌لیتر
نوع کاربرد: براق کننده , تمیز کننده , محافظت کننده , پولیش کاری
مناسب برای: رینگ , بدنه , قسمت های پلاستیکی , شیشه , چراغ خودرو , قسمت های فلزی
سایر توضیحات: واکس و پولیش بصورت همزمان در یک محصول
براق کننده سیلیکونی
پولیشکاری عالی
براق و درخشان کردن بدنه خودرو
ایجاد فیلم محافظ
محافظت بدنه خودرو از اشعه نور خورشید
از بین نرفتن درخشندگی و شفافیت با شستن مکرر خودرو
صرفه جویی در زمان و هزینه
براق کردن و رفع ماتی سطح رنگ
مانع جذب گرد و غبار
دارای چربی کنترل شده
براق و درخشان کردن بدنه خودرو
جهت پاک کردن لکه های قیر در قسمت های اطراف گلگیر و رکاب خودرو
جهت پرداخت کردن و براق کردن سطح رنگ بدنه خودرو
جهت رفع خراشها و خطوط سطحی رنگ ماشین و ماتی رنگ
جهت ترمیم بخشهای آسیب دیده رنگ
جهت رفع رنگهای بجا مانده که بر اثر برخورد با ماشینهای دیگر ایجاد گردیده است


 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن