سرگرمی و ورزش

خرید بهترین مارک گواش ارزان قیمت + 6 مدل با کیفیت************

گواش در مدلهای پنتل، پارس، تالنز، آریا، ژله ای، تک رنگ، شش رنگ، وینزور، 24 رنگ، به فروش می رسد. قبل از خرید گواش به بررسی نکات خرید آن می پردازیم:

استفاده از رنگ ها از زمان های گذشته تا کنون بین مردم رواج داشته است. بشر اولین رنگ ها را با استفاده از روغن های گیاهی می ساخته است. با وجود پیشرفت صنعت در زمینه ی رنگ سازی انواع رنگ ها از جمله رنگ روغن، رنگ آکریلیک، گواش، آب رنگ و… تولید شدند. گواش ها یکی از محبوب ترین رنگ ها برای نقاشی به شمار می روند. این محبوبیت نه تنها در بین نقاشان حرفه ای وجود دارد بلکه نقاشان مبتدی و یا حتی کودکان نیز از کار با گواش لذت فراوانی می برند.

مقاله پیشنهادی: برس بدن

یکی از دلایل این محبوبیت استفاده ی راحت تر از گواش ها به نسبت رنگ های دیگر می باشد. از گواش می توان برای نقاشی و رنگ آمیزی روی کاغذ، سفال، پارچه، سنگ ، چوب، سرامیک و… استفاده نمود. گواش ها در انواع مختلفی مانند قرصی، تیوپی، ظرفی و… موجود می باشد. هم چنین برخی از انواع گواش ها دارای ترکیبات دیگری مانند گلیسیرین ، اکلیل های رنگی و یا عطرهای مخصوصی می باشند. که شما می توانید با توجه به کابرد مورد نظر خود از نوع خاصی از این گواش ها استفاده نمایید.

 

بسیاری از افراد تفاوت بین گواش، آب رنگ، رنگ روغن و رنگ آکریلیک را نمی دانند. در مورد تفاوت این رنگ ها می توان به طور کلی بیان کرد که تفاوت رنگ آکریلیک و گواش در میزان مقاومت آن در برابر رطوبت و دما می باشد. اما گواش و آب رنگ تفاوت های فراوانی دارند به طور مثال می توان گفت که تنوع رنگ ها در آب رنگ به نسبت گواش بیش تر می باشد. علاوه بر این نقاشی های گواش در برابر آب تغییر رنگ نمی دهند در صورتی که نقاشی های کشیده شده توسط آب رنگ در اثر برخورد با آب تغییر شکل می دهند.

مقاله پیشنهادی: بهترین سمپاش شارژی

 

برای خرید گواش باید ابتدا به مبتدی و یا حرفه ای بودن فرد استفاده کننده از رنگ توجه داشت. حرفه ای بودن رنگ گواش معمولا موجب بالا رفتن قیمت آن می شود. نکته ی دیگر که در خرید گواش باید به آن توجه داشت، کیفیت گواش می باشد. استفاده از گواش های بی کیفیت علاوه بر کاهش کیفیت نقاشی باعث خشک شدن سریع گواش می شود که این قضیه باعث می سود که دوباره برای خرید گواش اقدام کنید که به تبع موجب هدر رفتن هزینه و وقت شما می گردد. این نوع رنگ ها سریع خشک شده و غیر قابل استفاده می گردند.

مقاله پیشنهادی: بهترین مارک اتو بخار مخزن دار

برای اطمینان از کیفیت گواش می توان از برندهای معتبر و شناخته شده در زمینه ی گواش استفاده کرد. از جمله ی این برند ها می توان به گواش پارس، پنتل، وستا، وینزور، شین هان، میا، میلان، مگی، آریا، ساکورا، فابر کاستل، تالنز، جیوتو، تی تی، ترنج، اونر، توتو و پالمو اشاره کرد. شما می توانید گواش های دل خواه خود را به صورت اینترنتی و از طریق سایت هایی مانند دیجی کالا خریداری نمایید.

گواش

گواش ها یکی از ابزار های پر کاربرد برای نقاشی می باشند. این ابزار به طور کلی نوعی آب رنگ محسوب می شود. اما دارای تفاوت هایی با آن می باشد. البته برخی از نقاشان حرفه ای این دو را با هم در نقاشی به کار می برند. گواش ها هنگامی که بر روی کاغذ خشک می شوند سبک تر می شوند.

مقاله پیشنهادی: بهترین مارک پیک نیک

تفاوت گواش و آب رنگ

یکی از تفاوت های گواش و آب رنگ در اندازه ی ذرات آن می باشد. ذرات گواش بزرگ تر از آب رنگ می باشند و گواش به نسبت آب رنگ غلیظ تر می باشد. رنگ گواش مات و شفاف است. تفاوت دیگر بین گواش و آب رنگ در روشن کردن رنگ های آن است. برای روشن کردن رنگ های آب رنگ می توان به آن آب اضافه کرد اما اضافه کردن آب به رنگ های گواش تاثیری در روشن شدن رنگ آن نخواهد داشت بلکه برای روشن کردن رنگ های گواش باید آن را با رنگ سفید ترکیب کرد.

 

مقاله پیشنهادی: بهترین نوع اسلایم

به همین دلیل وجود رنگ سفید در گواش اهمیت زیادی دارد ولی در آب رنگ ، رنگ سفید تاثیری ندارد. به طور کلی نقاشی با گواش به نسبت آب رنگ راحت تر می باشد. گواش ها معمولا در بسته های ۶ یا ۱۲ تایی موجود می باشند. البته در نقاشی های حرفه ای از تنوع رنگ های بیش تری استفاده می شود اما به طور کل تنوع رنگ های آب رنگ بسیار بیش تر از گواش می باشد. تفاوت دیگری که آب رنگ با گواش دارد مقاومت آن در برابر آب می باشد. نقاشی هایی که با آب رنگ کشیده می شوند با بر خورد با آب تغییر رنگ می دهند اما این ویژگی در نقاشی هایی که با گواش کشیده شده اند دیده نمی شود

مقاله پیشنهادی: قیمت دیزی سنگی

تفاوت گواش با رنگ های آکریلیک

از مهم ترین تفاوت های گواش با رنگ های آکریلیک می توان به مقاومت رنگ های آکریلیک در برابر هوا و رطوبت اشاره کرد. همین مقاومت موجب شده تا بتوان از رنگ های آکریلیک در نقاشی و رنگ آمیزی در همه ی مکان ها بدون توجه به آب و هوای آن و یا وجود یا عدم وجود رطوبت در آن، استفاده نمود. اما بر عکس از رنگ های گواش نمی توان در محیط هایی با رطوبت بالا استفاده کرد. زیرا مقاومت گواش ها در برابر رطوبت و دما بسیار پایین بوده و شرایط نامناسب رطوبت و دمای هوا می تواند باعث بروز آسیب به آنان گردد.

 

انواع گواش

گواش ها دارای مدل های متفاوتی می باشند که بسته به ویژگی های هر یک کار با آن متفاوت می باشد. در ادامه مطلب به بیان چند نمونه از انواع گواش ها پرداخته می شود.

گواش قرصی

گواش های قرصی به صورت جامد در قالب های دایره و یا مربع عرضه می شوند. طریقه ی مصرف این نوع گواش ها مانند آب رنگ می باشد. هر قرص گواش دارای کد رنگ مخصوص می باشد.

 

گواش تیوپی

گواش های تیوپی به سختی گواش های قرصی نیستند بلکه دارای حالت نیمه جامد و خمیری می باشند. برای استفاده از این گواش ها نیز بهتر است آن ها را با مقدار کمی آب ترکیب کنید تا روان تر شود. تیوپ های این نوع گواش می توانند آلومینیومی و یا حتی پلاستیکی باشند.

گواش ظرفی

در این مدل گواش ها را داخل ظرف های درب دار شیشه ای و یا پلاستیکی قرار می دهند.  این نوع گواش بین کودکان محبوب تر می باشد زیرا معمولا نیاز به ترکیب شدن با آب را ندارد. در برخی از مدل های این گواش، به ترکیبات آن گلیسیرین اضافه می کنند که علاوه بر جلوگیری از خشک شدن آن باکتری های موجود در آن را نیز از بین ببرد.

 

لوازم لازم نقاشی با گواش

برای نقاشی با گواش به جز تهیه ی گواش باید لوازم دیگری که برای نقاشی با گواش لازم است را تهیه نمایید. از جمله ی این لوازم می توان به موارد زیر اشاره کرد:

خرید گواش

خرید گواش نیز مانند خرید هر وسیله ی دیگری نیاز به توجه به نکاتی دارد. از جمله ی این نکات توجه به وسایل های جانبی خرید گواش می باشد. اگر قصد نقاشی با گواش را دارید تنها خرید گواش برای شما کافی نمی باشد و باید لوازم دیگر مانند کاغذ مخصوص، قلم مو، پالت رنگ و… را نیز تهیه کنید.علاوه بر این باید توجه داشته که گواش مورد استفاده برای افراد مبتدی و حرفه ای یکی نیست.

 

گواش مورد استفاده برای افراد حرفه ای دارای قیمت بالاتری به نسبت گواش مناسب برای افراد مبتدی می باشد. به همین دلیل اگر به تازگی شروع به یادگیری و استفاده از گواش کرده اید بهتر است از گواش های مبتدی استفاده نمایید. البته باید توجه داشته باشید که در صورت خرید هر نوع گواش چه مبتدی و چه حرفه ای به کیفیت آن توجه نمایید. برای توجه به کیفیت گواش می توان آن را از برندهای معروف و شناخته شده تهیه کرد. علاوع بر این در صورت مبتدی بودن بهتر از تنها سه رنگ اصلی قرمز، آبی و سبز را تهیه کرده و با ترکیب آن ها به ساخت رنگ های دیگر اقدام کنند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن