بهترین سایت‌ها و کتاب ها

راهنمای خرید بهترین مارک انواع تقویم رومیزی اداری، مدیریتی، زیردستی

تقویم رومیزی به صورت چوبی،فانتزی،هفتگی،اداری،مدیریتی،پانجی کاربرد بیشتری دارد. قبل از خرید تقویم رومیزی به بررسی نظرات خریداران می پردازیم:

خرید محصول

تقویم رومیزی به زبان انگلیسی Desktop calender خوانده می شود.

در واقع تقویم رومیزی به عنوان تبلیغات مورد استفاده قرار می‌گیرد. و هرکس با طراحی عکس و یا لوگوی مورد نظر خود قصد تبلیغ آن را دارد.

انواع تقویم رومیزی عبارتند از؛ فلزی، پلکسی، چوبی، شیشه ای، مقوایی ، سخت، چرمی.

مقاله پیشنهادی: ساعت رولکس مردانه

اجزای تقویم رومیزی عبارتند از پایه، برگه‌ها،فنر.

تقویم رومیزی را همراه با سالنامه و سررسید برای ثبت تاریخ ، و یادداشت کردن، به صورت ماهانه ، و یا هفتگی برگ ‌های آن را آماده می‌کنند. و برای جذابیت بیشتر آن، و همچنین استفاده بهینه از وسایل، تبلیغ هر چیزی را که مد نظر دارند میتوانند انجام دهند.

مقاله پیشنهادی: خرید نسپرسو ساز

تقویم های رومیزی یادداشت دار، روی پایه پلاستیکی قرار گرفته؛ قسمتی را برای قرار دادن برگه های کوچک برای یادداشت؛  و یک خودکار در آن تعبیه کرده اند. و در صورت تمام شدن برگه ها می‌توان برگه جدیدی را جایگزین کرد.


1-تقویم رومیزی نقطه مدل New Owl

تقویم رومیزی نقطه مدل New Owl

مشخصات ظاهری

 • قطع سالنامه/تقویم
  رومیزی

مشخصات فنی

 • نوع سال
  شمسی
 • نواخت روزها
  روز شمار
 • سایر توضیحات
  – ساخته شده از چوب
 

خرید محصول


طراحی تقویم های رومیزی اداری همانگونه که در بسیاری از ادارات و شرکت ها و … مشاهده نموده اید. مانند یک کتاب بوده و صفحات آن به شکل کتاب باز می شود. و در آن تقویم به شکل روزشمار و یا هفته شمار طراحی می شود.

تقویم های رومیزی فانتزی دارای طرح های خاص ابعاد و اندازه متفاوت هستند.

تقویم رومیزی چوبی در واقع پایه و اساس کار آن را چوب تشکیل می‌دهد و ورق های تقویم روی آن قرار می گیرند.

مقاله پیشنهادی: بهترین برند آجیل بسته بندی

تقویم های رومیزی مذهبی شامل؛ عکس هایی از آیه های قرآن، مانند ( و ان یکاد، چهار قل، و آیت الکرسی )، سایر ذکر ها و آیات، عکس شهدا و… می باشد. که آن هم علاقه مندان خاص خود را می‌طلبد.

تقویم رومیزی و سالنامه و سررسیدهایی به منظور کمک به خیریه و حمایت از کودکان سرطانی موسسه محک، نیز طراحی شده است.که جنبه کمک به این موسسات را دارد.

برای کودکان نیز تقویم رومیزی به اشکال و ایده های متنوع در بازار موجود می باشد.

مقاله پیشنهادی: خرید سرمه دان چوبی

همچنین تقویم را می‌توان به صورت اختصاصی در طرح و مدل مورد نظر خود و به صورت فوری به چاپ رسانید.

از انواع طرح های تقویم رومیزی می توان به؛ طرح لایه باز، طرح گاو، طرح‌ماشین، طرح بوم، طرح شیشه ای، طرح طبیعت، طرح فانتزی، طرح پرسپولیس، شازده کوچولو، شجریان، لیزری، گرافیکی، گویا اشاره کرد.

تقویم شجریان در واقع تقویم رومیزی است که عکس شجریان برروی صفحات آن طراحی شده است. و طرفداران و علاقه مندان این شخصیت می توانند آن را خریداری کنند.

مدیران شرکت و ادارات و… می توانند تقویم‌رومیزی خود را با خودکار، کیف پول، جاکارتی، سررسید و غیره در طرح و رنگ و جنس مختلف ست کنند.

مقاله پیشنهادی: بهترین گریس

طرح شازده کوچولو، ماشین، طبیعت، گاو، پرسپولیس، و انواع دیگر در واقع عکس هر کدام را روی تقویم هک میکنند. تا مخاطبان خواص هر یک آنها را خریداری کنند.

تقویم رومیزی و سالنامه سم، نیز از جمله طرحهای بسیار شیک ، زیبا و لوکس می باشد.

از جمله مدل ها و برندهای تقویم رومیزی به؛ وکامر، نگین گستر، چاپ عباسی مدل تخت جمشید، دیواری، پانچی و انواع دیگر را می توان نام برد.

مقاله پیشنهادی: شکر قهوه ای اصل

جلد تقویم رومیزی را با جنس های مختلف، و در شکل و رنگ های متفاوت صحافی می‌کنند.


2-تقویم رومیزی 1399 سیب مدل DY01

تقویم رومیزی 1399 سیب مدل DY01

مشخصات ظاهری

 • قطع سالنامه/تقویم
  خشتی
 • نوع صحافی
  سیمی (فنر)
 • فرم صحافی
  عمودی
 • جنس جلد
  شومیز
 • جعبه
  ندارد
 • نحوه بسته شدن
  معمولی

خرید محصول


معمولاً شما در هر اداره و شرکت و سازمان و یا حتی فروشگاه ها و برخی منازل که وارد میشوید تقویم رومیزی را مشاهده می کنید. در واقع از رایج ترین هدیه های تبلیغاتی که در آخر سال همراه با سر رسید به واسطه شرکت‌ها به دست همکاران و مشتریان می رسد تقویم‌رومیزی است. که از بهترین روش های تبلیغاتی می باشد.

از مزیت ها و کاربردهای این تقویم آگاهی از تاریخ روز توسط استفاده کننده می باشد. و می تواند برنامه ریزی روزانه با آن داشته باشد. و مزیت های اصلی آن برای شرکت تولید کننده است که در واقع خواه‌ ناخواه مصرف کننده، لوگوی شرکت را تقریباً در هر صفحه از تقویم مشاهده می‌کند. و به عنوان تبلیغات گزینه بسیار مناسبی است.

اگر شما هم کسب و کاری راه انداخته‌اید، سعی کنید از همین روش تقویم رومیزی برای معرفی کارتان استفاده کنید.اما باید اطلاعات کامل و جامعی از تقویم ‌رومیزی داشته باشید، تا تقویم درستی را بسازید.

اگر هنگام خرید هر چیزی، از قبل لیستی از آن را در دست داشته باشید راحت‌تر می‌توانید به موفقیت برسید. در زمینه تقویم های رومیزی نیز باید لیست تهیه کنید و مواردی که در آن لازم است را مد نظر بگیرید فاکتورهای تقویم رومیزی به این شرح است؛

 •  سفارش دهنده تقویم صاحب چه نوع شغلی است؟
 • کدام قشر مشتریان سفارش دهنده هستند؟
 • چقدر هزینه برای ساخت تقویم در نظر گرفته اید؟
 • متریال تقویم از چه نوع جنسی باشد؟

نکات ذکر شده فوق مواردی بودند که قبل از هر چیز لازم است آنها را مشخص کنیم. اما برای ساخت تقویم نکات حائز اهمیت دیگری هم وجود دارند که می خواهیم برای شما روشن کنیم.


3-سالنامه سال 1399 دايان مدل DN161-2

سالنامه سال 1399 دايان مدل DN161-2

مشخصات ظاهری

 • قطع سالنامه/تقویم
  وزیری
 • نوع صحافی
  ته دوخت
 • فرم صحافی
  عمودی
 • جنس جلد
  سلفون
 • جعبه
  ندارد
 • نحوه بسته شدن
  معمولی

خرید محصول


شغل سفارش دهنده به خاطر طراحی لوگو، و شعارهای تبلیغاتی از درجه اهمیت بالایی برخوردار است. انتخاب تقویم رومیزی بسته به موضوع کارتان، و درواقع تحت تاثیر شغلتان میباشد. مثلا اگر شما شغلی در زمینه آموزش دارید تقویم رومیزیتان را باید متناسب با آن و در واقع از تقویم رومیزی اداری استفاده کنید و یا اگر حرف های شما لوکس و لاکچری می باشد باید تقویمی را مد نظر بگیرید که بسیار زیبا و فوق العاده خاص باشد تا نظر مشتری را جلب کند و لوگوی حرف های شما را همیشه به ذهن بسپارد. بنابراین نوع شغل و حرفه در طراحی تقویم بسیار حائز اهمیت است.

متریال تقویم‌رومیزی نیز بسیار مهم است و هرچه جنس آن بهتر باشد طبیعتاً تقویم شیک تری خواهید داشت. همانگونه که عرض شد هر نوع تقویمی را که بخواهید سفارش دهید، سعی کنید جنس مواد اولیه آن از بهترین مواد باشد.

و اما باید بدانید که مواد اولیه و متریال های گفته شده دقیقا شامل چه چیزهایی میباشد. و چه بخش هایی از یک تقویم رومیزی را برمی گیرد. با ما همراه باشید تا پاسخ سوال تان را بدانید.

تقویم رومیزی تان باید شامل پایه باشد تا بتواند روی میز بایستد و برگهای آن را به صورت ثابت نگه دارد حالا سوال پیش آمده این است که برای ثابت نگه داشتن برگه ها پایه تقویم باید چه جنسی داشته باشد.

فقط یک نوع جنس پایه برای تقویم استفاده نمی‌شود بلکه انواع متنوعی دارد؛

انواع آن شامل چوبی، پلاستیکی و مقوایی می باشد.

هر یک از این انواع جنس پایه نیز دارای مزایا و معایبی است که شما باید با توجه به شغل مورد نظرتان یکی از این جنس ها را انتخاب کنید.

همانگونه که از اسمش پیداست جنس مقوایی دوام کمتری داشته، و خیلی مقاوم نیست. اما مزایایی هم دارد. و مناسب کسانی است که قصد چاپ تقویم رومیزی در تیراژ زیاد را دارند، استفاده از پایه مقوایی برای آنها خیلی بهتر و راحت‌تر است.


4-سالنامه سال 1399 دايان مدل DN161-1

سالنامه سال 1399 دايان مدل DN161-1

مشخصات ظاهری

 • قطع سالنامه/تقویم
  وزیری
 • نوع صحافی
  ته دوخت
 • فرم صحافی
  عمودی
 • جنس جلد
  سلفون
 • جعبه
  ندارد
 • نحوه بسته شدن
  معمولی

خرید محصول


تقویم رومیزی در واقع متشکل از برگه است. و اساس این تقویم با برگه میباشد. بنابراین قبل از خرید، آن را مد نظر بگیرید. در مجموعه آوای عرشیا جنس برگه ها از نوع گلاسه فرض گرفته شده است. که زیبایی غیرقابل وصفی دارد. صفحه تقویم و برگه ها باید بصورت پشت و رو به چاپ برسد. و رعایت نکات در مورد پشت صفحه نیز ضروری است.

اگر شما هدفی برای پشت صفحه تقویمتان نداشته باشید، بصورت پیش فرض و از پیش تعیین شده عکسی را چاپ میکنند. اما بهتر آن است که از موقعیت استفاده بهینه کرده و پشت برگه را نیز لوگوی محصول مورد تبلیغ، یا شعار تبلیغاتی محصول، و یا حتی بصورت ساده تر؛ عکس محصول و یا شرکت را طراحی کنید.

کارایی پلاک فلزی در تقویم ها به منظور چاپ لوگوی سفارش دهندگان و تولیدکنندگان مشاغل است. و در واقع زیبایی زیادی به تقویم رومیزی می‌بخشد.

 همه تقویم ها امکان طراحی پلاک فلزی را ندارند اما اگر از مدل تقویمی انتخاب کنید که این امکان را داشته باشد در واقع مشتریان خود را هر چه بیشتر به سمت لوگو و تقویم خود جذب می کنید.

از مدل تقویم های رومیزی آوای اشیا مجهز به پلاک فلزی هست تقویم رومیزی یادداشتی می باشد. که فوق العاده زیبا جلوه می‌کند.


5-تقویم جیبی سال 1399 برگ کد A12813

تقویم جیبی سال 1399 برگ کد A12813

مشخصات ظاهری

 • قطع سالنامه/تقویم
  جیبی
 • نوع صحافی
  چسب سرد
 • جنس جلد
  مقوایی
 • نحوه بسته شدن
  معمولی
 

خرید محصول


اینکه شرکت شما و یا حرفه تان چقدر درامد دارد و چقدر از آن را می تواند صرف تقویم رومیزی تبلیغاتی کند، هم حائز اهمیت است.

بنابراین میزان بودجه و هزینه شما برای سفارش تقویم رومیزی مهم است. و شما باید میزان بودجه تان را از قبل بررسی کنید.

در واقع در هر چیزی بودجه از میزان اهمیت بالایی برخوردار است و در این مورد نیز همچنین.

بنابراین شما باید بدانید که چقدر پول می توانید صرف تقویم کنید تا اینکه مشخص شود می‌خواهید تقویم ساده ای را انتخاب کنید یا قادر به خرید هر نوع تقویمی با هر نوع امکاناتی هستید.

تقویم های رومیزی از این سال به سال بعد تهیه نمی شوند. بلکه هر ماه  یا هر هفته یک برگ از آن تهیه می‌شود . که البته تولید ماهانه آن رایج تر است. و تبلیغات آن هم پشت هر صفحه تقویم، و هم روی یک صفحه اضافه درج می‌شود. جنس آن صفحه اضافه از مقوای فانتزی درست می‌شود؛ تا بتوان هر نوع تبلیغاتی را به هر صورت در آن چاپ کرد. البته اگر شرکت بودجه اختصاص داده به تقویم را بیشتر در نظر بگیرد، می‌تواند برای تبلیغات گسترده تر و بیشتر صفحات زیادتری را در تقویم قرار داده و طراحی کند. اما معمولاً همان ۱۳ برگ به عنوان استاندارد رعایت می شود.

جنس پایه های تقویم را قبلا شرح دادیم. اما از نظر کلی دو نوع پایه داریم؛ پایه سخت و پایه غیر سخت.

تقویم رومیزی پایه سخت به این شکل ساخته می شود؛ که برای پایه از جلد سازی استفاده می شود. و روکش گالینگور یا گلاسه و با استفاده از سلفون بر روی مقوای سخت چسبیده می شود. و سپس آن را به وسیله فنر به برگ های تقویم می چسبانند. البته این روش برای استحکام و دوام پایه تقویم بسیار مناسب می باشد.

مواد اولیه جنس پوششی برای پایه ساخت تقویم؛ گالینگور، گلاسه و سلفون خورده است. که گالینگورها در رنگ و طرح های گوناگون و زیادی موجود بوده؛ و انتخاب آنها سلیقه ای است. و یا می توانید از پایه سلفونی استفاده کنید و از جمله محاسن آن استفاده از هر نوع تصاویر، و الگو های گرافیکی و…  بر روی پایه تقویم می باشد. از لحاظ قیمتی تقریباً یکسان هستند.

نوع دیگر پایه تقویم رومیزی از نوع غیر سخت می باشد. البته نوع سخت آن از کیفیت و جنس برتری برخوردار است. و کارایی نوع غیر سخت برای شرکتهایی است که می‌خواهند هزینه کمتری برای تقویم صرف کنند. و تعداد بالایی تقویم سفارش دهند.در آن صورت آنها از پایه مقوایی ایندربرد، یا مقوای ۳۰۰ گرم یا ۴۰۰ گرم گلاسه استفاده می کنند. و سپس آن مقوا را به برگها به وسیله فنر می چسبانند.

از لحاظ اندازه، تقویم‌ رومیزی معمولاً از قوانین خاصی پیروی نمیکند. و شما میتوانید در سایز بزرگ و یا خیلی کوچک آنرا تهیه کنید. اما به عنوان استاندارد آن، سایز مدرن و خشتی پرطرفدار است. چون اگر خیلی بزرگ یا کوچک باشد، در حمل و یا جلوه آن ممکن است معضلاتی به وجود آید.

اما پایه های تقویم ممکن است از نظر ابعاد و اندازه با هم متفاوت باشند. و بعضی از آنها کوتاه‌تر و یا بلندتر طراحی شوند. که در این صورت پایه‌های بلندتر در واقع گزینه بسیار مناسبی برای طراحی لوگو و نام تجاری شرکت برروی آن می باشد.

همچنین شما می توانید تقویم رومیزی خود را با صرف هزینه بالا و به صورت اختصاصی برای طراحی و تولید سفارش دهید. البته این مورد نیز شامل مواردی است که بتوان آن را سفارش داد. از جمله؛

از جمله موارد اختصاصی سفارش تقویم، میزان بزرگی و کوچکی در واقع ابعاد دلبخواه تقویم رومیزی می باشد. که در صورت تیراژ بالا و یا پایین می‌توانید هر گونه که دوست دارید به صورت اختصاصی آن را سفارش دهید.

تقریباً در همه تقویم ها در قسمت حاشیه آن، فضایی را خالی می گذارند ؛ تا بتوان در آن جا لوگو و نام تجاری شرکت و سفارش دهنده را در آن قسمت قرار داد.

تقریباً هر ماهی از سال روی یک برگ از تقویم رومیزی را طراحی و چاپ می کنند. بنابراین پشت برگه فضای مناسب برای ثبت لوگو و یا تصاویر در جهت تبلیغات است. تولید کنندگان آنچه مد نظر دارند؛ اعم از تصاویر و عکس را بر روی آن طراحی می کنند.  اما اگر سفارش دهنده به صورت اختصاصی شعارهای تبلیغاتی و یا تصاویری را مد نظر داشته باشد، می تواند در اختیار تولید کننده قرار دهد و تقویمی دلخواه را تحویل بگیرد.

اگر پایه تقویم تان از نوع غیر سخت و در واقع از جنس سلفون خورده ، یا مقوایی می باشد؛ می توانید طرح و رنگ های متنوعی را پشت و روی صفحه آنها چاپ کنید.  یکی از این طرح ها می تواند لوگوی شرکت باشد. یا برای زیبایی بیشتر و جذب مخاطبان کارهایی نظیر یووی موضعی، طلاکوب ، نقره کوب و… برای اضافه نمودن تزیینات بیشتر به پایه تقویم را انجام دهید.

اگر قصد حک کردن لوگو روی پایه تقویم را داشته باشید؛ و نوع پایه آن از جنس سخت با روکش گالینگور باشد، با استفاده از چندین روش: طلا کوب، نقره کوب، چاپ سیلک، داغی، پلاک فلزی، پلاک مولتی استایل و… می توانید لوگویتان را حک کنید.

بعضی از تقویم های رومیزی با خلاقیت بیشتر ساخته شده و مجهز به برگه هایی برای یادداشت کردن می باشد. که برای راحتی کندن آن خود برگه از بالا برش خورده است.طبیعتا این نوع مدل گرانتر بوده و زمان زیادی صرف تولید آن شده، و از همه مهمتر بصورت اختصاصی ساخته میشود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن