تکنولوژی

خرید فیلامنت ارزان قیمت + 6 مدل با کیفیت

فیلامنت در مدلهای pla،abs،petg،tpu،pva و برای قلم سه بعدی به فروش می رسد. قبل از خرید فیلامنت به بررسی 6 مدل از نظر خریداران می پردازیم:

خرید محصول

اگر با پرینترهای سه بعدی کار کرده باشید با مواد مصرفی آن یعنی همان رشته های چاپ که به آن فیلامنت نیز م یگوشند آشنایی دارید. رشته های از جنس پلیمر که به شکل رول و در اندازه های بین یک تا یک و نیم کیلوگرمی در رنگ های متنوعی مانند طلایی، نقره ای، رنگ های اصلی قرمز، آبی ، زرد، سفید و با ضخامت متفاوت در بازار وجود دارند.

مقاله پیشنهادی: خرید برس خشک برای سلولیت

این مواد درون پرینتر تغییر حالت داده و و طی فرایندی قطعه اولیه ساخته می شود. اما نقش این رشته ها بقدری زیاد است که باید برای خرید آن فاکتورهای بسیاری را مدنظر قرار داد. فاکتورهایی از جمله نقطه ذوب آن ها ، جنس، و…

مقاله پیشنهادی: بهترین سمپاش

فیلامنت ها چند دسته ان، فیلامنت ABS ، PLA ، PETG ، نایلون ، TPE، TPU و انواعی دیگر. که هریک ویژگی هایی دارد. برای مثال فیلامنت ABS بسیار بادوام و مقاوم در برابر ضربه و انعطاف پذیری متوسطی دارد اما در مقابل PLA  برای پرینت بسیار آسان تر و دوام متوسطی دارد اما نکته مهمی که دارد تجزیه پذیر بودن آن است زیرا از مواد طبیعی ساخته می شود.


1-فیلامنت ABS پرینتر سه بعدی مدل PLUS قطر 1.75 میلی متر 1 کیلوگرم

فیلامنت ABS پرینتر سه بعدی مدل PLUS قطر 1.75 میلی متر 1 کیلوگرم

مشخصات کلی

 • کارکرد
  چاپ قطعات سه بعدی برگ
 • دستگاه های سازگار
  پرینتر سه بعدی FDM
 • سایر مشخصات
  فیلامنت ABS پرینترهای سه بعدی با تکنولوژی FDM
 •  
  استحکام
 •  
  مقاومت حرارتی تا 100درجه سانتیگراد
 •  
  مدل ABS پلاس
 •  
  ضد آب

خرید محصول


فیلامنت موادیست که در پرینترهای سه بعدی استفاده می شود و در رنگ ها و جنس و اندازه های متنوعی وجود دارد. در واقع فیلامنت ها الیاف های رنگی ازجنس های مختلف هستند که یکی از مهمترین مواد مصرفی پرینترهای سه بعدی است.

 • فیلامنت از نظر کیفیت : گرانولهایی که در تولید فیلامنت استفاده می شوند در کیفیت فیلامنت نقش بسیاری دارند. فیلامنت های تولید داخل و وارداتی در انواع مختلف و با کیفیت های متفاوتی موجود است. اما در نظر داشته باشید که فیلامنت های ارزان قیمت ممکن است باعث گرفتگی نازل و در نتیجه اتلاف وقت و مواد بشوند.

مقاله پیشنهادی: بهترین مارک اتو بخار مخزن دار صنعتی

 • فیلامنت از نظر قطر: عمده فیلامنت هایی که در بازار به مقدار زیاد وجود دارند فیلامنت هایی با قطر 1.75 و 3 میلیمتر هستند. و از آنجایی که فیلامنت 1.75 متداولترین نوعی ست که استفاده می شود به صورت تازه تر در بازار موجود است و نگرانی از بابت اریخ مصرف آن وجود ندارد.

یکی از دلایلی که از فیلامنت 1.75 بیشتر استفاده می شود این است که راحت تر تزریق می شود و در عمل پس کشیدگی نیز راحت تر عمل می کند.فراموش نشود که قطر فیلامنت در تمام نقاط رول باید یکسان و یک شکل و ثابت باشد.

مقاله پیشنهادی: بهترین مارک پیک نیک گاز

 • فیلامنت از نظر میزان رطوبت: فیلامنت در اثر قرار گرفتن طولانی مدت د رهوای آزاد رطوبت جذب می کند. مراقب باشید در زمان خرید فیلامنت را از تامین کنندگانی تهیه کنید که محصولات به روزتری دارند و حتما آن را تست کنید که متوجه میزان رطوبت آن بشوید.

2-فیلامنت پرینتر سه بعدی ABS مدل YS175 قطر 1.75 میلی متر 1 کیلوگرم

خرید محصول


فیلامنت از نظر خلوص: برای تزریق صحیح و بدون گرفتگی، و در نتیجه بالارفتن کیفیت تصویر خالص بودن فیلامنت یک اصل است. از دلایل گرفتگی نازل که عمده ترین مشکل پرینترهای سه بعدی است، ناخالص بودن فیلامنت است. به همین دلیل بهتر است به دنبال فیلامنت های معروف ومرغوب بروید. گرفتگی نازل هم فیلامنت را از بین می برد، هم کار پرینتر برا با مشکل روبرو می کند و باید قطعات اکسترودر را از هم جدا و از اول تنظیم کرد.

مقاله پیشنهادی: بهترین اسلایم در ایران

 • فیلامنت از نظر دمای ذوب: نقطه ذوب فیلامنت بسته به محدوده دمای پرینتر است. پرینترهای سه بعدی اکثرا دارای یک محدوده دما ی مشخص می باشند که این دما بر اساس تجهیزات بکاررفته در پرینتر تعیین می شود.

مقاله پیشنهادی: قابلمه سنگی

اغب فیلامنت های موجود دربازار با دمای ذوب یکسانی کار می کنند و مناسب پرینترهایی با بازه دمایی 180 تا 260 درجه سلسیوس مناسب هستند اما برخی دمای ذوب نامتعارفی دارند مثلا فیلامنت لاستیک شرکت میکروبات دمای ذوب 100 درجه سلسیوس دارد و مناسب پرینترهای با محدوده دمای گفته شده نیست. پس قبل از خرید نقطه ذوب آن را با توجه به محدوده دما یرینتر خود در نظر بگیرید.


3-فیلامنت قلم طراحی سه بعدی مدل PLAZBG2 طول 10 متر

فیلامنت قلم طراحی سه بعدی مدل PLAZBG2 طول 10 متر

مشخصات کلی

 • دستگاه های سازگار
  انواع قلم و پرینتر سه بعدی FDM

خرید محصول


 • فیلامنت از نظر تولید دود : به دنبال فیلامنت هایی با کمترین میزان انتظار دود باشید زیرا این دود برای کاربران مضر است. توصیه اکید مااین است که پرینتر سه بعدی را در فضایی استفاده کنید که مجهز به سیستم تهویه هوا باشد.
 • گرمکن صفحه ساخت: فیلامنت هایی مانند لاستیک و ABS برای بلند کردن قطعه از صفحه ساخت درهنگام پرینت، نیاز به صفحه ساخت گرم می باشند و از آنجایی که برخی از پرینترها دارای این صفح نیستند درهنگام خرید فیلامنت این نکته را نیز مدن ظر قرار دهید.
 • سیستم تزریق فیلامنت: در پرینترهای سه بعدی دو نوع سیتم تزریق انجام می گیرد؛ سیستم تزریق مستقیم و سیستم تزریق Bowden . هر یک از این سیستم ها نقاط قوت و نقاط ضعفی دارند مثلا سیستم تزریق Bowden دارای ضعف های بسیاری ست و اگر فیلامنت سختی بالایی نداشته باشد ، نمی توان کار تزریق را انجام داد و مواد در اکسترودر جمع می شود.
 • بنابراین سیستم تزریق هایی که در پرینتر مورد استفاده قرار می گیرد در انتخاب فیلامنت اهمیت دارد . در کل انتخاب فیلامنت های با کیفیت  و با میزان سختی بالا در کار عملکرد بهتری خواهند داشت.
 • سرعت پرینت: سرعت پرینت فیلامنت در کیفیت پرینت موثر است. در هنگام خرید سرعت آن را از فروشنده بپرسید . برای مثال در برخی از فیلامنت ها مانند انواع فیلامنت لاستیکی (Flexible) سرعت پرینت باید به آهستگی صورت بگیرد.
 • قابلیت پولیش و پرداخت فیلامنت: فیلامنت ها قابلیت پولیش کاری دارند اما بسته به میزان سختی آن ها نوع حلالی که در پولیش کاری استفاده می شود متفاوت است. به عنوان مثال مواد ABS با حلال استون قابلیت پولیش کاری دارند اما PLA با حلال خود PLA باید پولیش بشود و استون روی آن تاثیری ندارد.

معرفی فیلامنت PLA به عنوان متداولترین نوع فیلامنت مصرفی در پرینترهای سه بعدی:

PLA  مخفف (Poly Lactic Acid) یک نوع ترموپلاست است و از مواد ارگانیکی مانند ساقه نیشکر و ذرت بدست می آید. ساختار طبیعی این فیلامنت مزیت های بسیاری دارد، اول اینکه هیچگونه بوی بدی تولید نمی کند و دوم اینکه بخار حاصل از آن سمی نیست ، سوم به راحتی نیز قابل بازیافت است

وچهارم و مهمتر از همه این است که پرینت PLA از بقیه مواد فیلامنت راحت تر است به همین دلیل هم بسیار پرکابرد است . در ضمن اینکه این فیلامنت برای انواع پرینترهای سه بعدی مبتدی و حرفه ای مورد استفاده قرار می گیرد.

این فیلامنت در انواع پرینترهای سه بعدی مبتدی تا حرفه ای مورد استفاده قرار می گیرد.  به دلیل عدم نیاز به صفحه گرم ، برای پرینترهایی که مجهز به صفحه گرم نیستند نیز قابل استفاده است.

و اما سوالی که در مورد PLA مطرح می شود درمورد حلال آن است، حلال PLA کلروفرم مایع است که از آن در جهت پرداخت و پولیش قطعات پرینت شده استفاده می شود. فقط دزمان استفاده آن باید مراقب باشید زیرا این مایع بشدت اشتغال زا است و نباید در فضای دربسته مورداستفاده قرار گرفته  و نگهداری شود.


4-فیلامنت ABS پرینتر سه بعدی رایکا مدل RK311 قطر 1.75 میلی متر 1 کیلوگرم

فیلامنت ABS پرینتر سه بعدی رایکا مدل RK311 قطر 1.75 میلی متر 1 کیلوگرم

مشخصات کلی

 • دستگاه های سازگار
  کلیه دستگاه های FDM با قابلیت پرینت فیلامنت با قطر 1.75
 • سایر مشخصات
  یک کیلوگرم وزن خالص فیلامنت به طول 350 متر
 

خرید محصول


 PLA در چه مواردی کاربرد دارد؟

در صنایع قالب سازی، مکانیک، مکاترونیک، از این فیلامنت استفاده می شود. همچنین در خلق آثار خاص، ماکت سازی، فعالیت های هنر و آموزشی نیز این نوع فیلامنت کاربرد بسیاری دارد.

فیلامنت PLA با چه محدوده قیمتی در بازار داخلی قابل خریداری است؟

از آنجایی که برندهای مختلفی در حال تولید این فیلامنت هستند و آن را کیفیت های مختلفی وارد بازار می کنند نمی توان قیمت مشخصی را برای آن در نظر گرفت.


5-فیلامنت PLA پرینتر سه بعدی مدریک مدل MPS01 قطر 1.75 میلی متر 1 کیلوگرم

خرید محصول


6-فیلامنت PLA پرینتر سه بعدی مدل Ch3D قطر 1.75 میلی متر 1 کیلوگرم

فیلامنت PLA پرینتر سه بعدی مدل Ch3D قطر 1.75 میلی متر 1 کیلوگرم

مشخصات کلی

 • کارکرد
  ساخت قطعات به وسیله پرینتر3بعدی برگ
 • دستگاه های سازگار
  تمامی دستگاه های FDMبا تمامی نازل ها
 • سایر مشخصات
  دمای ذوب 200-215
 •  
  چسبندگی سطح بالا
 •  
  توانایی پرینت با سرعت بالا
 •  
  ساخت ایران
 •  
  بدون نیاز به دمامیز
 

خرید محصول

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن