سرگرمی و ورزش

خرید قایق بادی ارزان قیمت + 12 مدل با کیفیت

قایق بادی در مدلهای اینتکس،موتوری،موتور دار،اکسکروشن 5،ماهیگیری به فروش می رسد. قبل از خرید قایق بادی به بررسی 12 مدل از نظر خریداران می پردازیم:

خرید محصول

اگر قرار باشد به کنار دریا بروید ترجیح می دهید روی صندلی ساحل بنشینید و دریا را تماشاکنید و یا دل به دریا زده و شناکنید؟

البته گزینه ی بهتری نیز وجود دارد، قایق سواری. اگر تابحال تجربه قایق سواری نداشتید حتما این بار که به دریا رفتید امتحان کنید.  تجربه فوق العاده ایست که همیشه در خاطرتان میماند.

آنقدر قایق سواری جذاب  و پرهیجان و البته آرام بخش است که بعضی ها اقدام به خرید قایق شخصی میکنند تا هرکجا که می روند بتوانند از آن استفاده کنند. قایق های شخصی معمولا از نوع قایق های بادی هستند که قابل حمل هستند و از لحاظ وزنی نیز سبک هستند.

مقاله پیشنهادی: قیمت فتوسل تایمردار

مزیت قایق های بادی به این است که در انوع مدل های مختلف بچگانه و بزرگسال وجود دارد.

قایق هایی که اختصاصی استفاده در استخر هستند و یا استفاده در دریا. طریقه استفاده از قایق بادی و بادکردن و نگهداری آن بسیار راحت است و نگرانی در این باره وجود نخواهد داشت. 

در اینجا چند نمونه قایق بادی را به شما معرفی میکنیم.

قایق های،اینتکس،  چلنجر، اکسکروشن، جیمنی، هاوک و…


1-قایق بادی اینتکس مدل 58330

خرید محصول


از بهترین تفریحاتی که می توان خانوادگی از آن لذت برد قایق سواری است.  علاوه بر لذت بسیاری که دارد برای رسیدن به آرامش روح نیز بسیار موثر است. بد نیست گاهی از هیاهوی شهر وتکنولوژی فاصله گرقفه و ساعتی را در دل دریا به سکوت وتماشای زیبایی های خلقت خداوند بگذرانیم. در بسیاری از ساحل ها قایق برای کرایه وجود دارند. اما  شاید دوست داشه باشیم در محیط های خلوت تری قایق سواری کنیم در این صورت بهتر است قایقی مناسب برای این منظور تهیه کنیم . البته منظور ما قایق های چوبی و فلزی سنگین نیست. پیشنهاد ما قایق های بادی ست که علاوه بر امنیت و مقاومت ، سیک و قابل حمل هستند و به راحتی می توان در سفر با ماشین آنرا با خود جابه جا کرد.

مقاله پیشنهادی:ظروف چوبی

تنوع قایق های بادی در بازار باعث شده تا برای هر مکان و شرایطی بتوان قایق مناسبی را تهیه کرد.

در اینجا قصد داریم انواع قایق های بادی و کاربرد هر یک را به صورت مفصل شرح دهیم. اگر از دوستداران قایق سواری هستید با ما همراه باشید.

برای مکان های مختلف از چه  قایق هایی استفاده می شود؟

چه نوع قایق بادی مناسب استخر است؟ در استخرمعمولا قایق کودکان استفاده میشود زیرا هم کوچک است هم اینکه بزرگسالان تمایلی به استفاد ازقایق در فضای کوچک استخر ندارند.  اما بطورکلی به دلیل اینکه در استخر فشار زیادی به قایق وارد نمیشود محدودیت استفاده از هیچ نوع آن نیز وجود ندارد و تنها اندازه آن است که اهمتی پیدا میکند.از قایق های مورد استفاده کودکان، به پسیستر و کلاب می توان اشاراه کرد که هم قیمت ارزانی دارند و در مدل های دو یا سه نفره میز دارند.

مقاله پیشنهادی:بهترین تشک خوشخواب

چه نوع قایق‌ بادی مناسب آب‌های عمیق آرام است؟ منظور ازآب های عمیق و آرام، آب هایی ست که عمق آن ها بیشتر از 3 متر است مانند آی دریاچه ، سد و… قایق مورد استفاده در این آب ها 1. نباید وازگون شود. 2. در صورت سوراخ شدن توانایی حمل سرنشینان خود به کنار را داشته باشد. قایق های پیشنهادی براب آب های آرام ، قایق های سی‌هاک، چلنجر و اکسکروشن می باشند.


2-قایق بادی اینتکس مدل 68349

خرید محصول


چه نوع قایق بادی مناسب رودخانه است؟ مسیر رودخانه علاوه غیرقابل پیش بین و خروشان است و قایقی دوام می آورد که مناسب این شرایط ساخته شده باشد. جیمینی تنها قایقی ست به دلیل طراحی خاص خود که تیز مانند است و وجودد آلومینیوم در کف آن نه امکان واژگونی دارد و نه سوراخ شدن. تندو تیز بودن این قایق نیز به دلیل نوع طراحی آن است که شباهت به کلک های قدیمی دارد.

چه نوع قایق بادی مناسب دریا و اقیانوس است؟ دریاهاو اقیانوس ها به ظاهر بسیار آرام هستند اما هیچگاه نباید گول این ظاهر آرام را خورد. شناکردن به مراتب سختتر و قایق سواری نیز شرایط خاص خود را دارد. قایق هایی که به این منظور ساخته میشوند کاملا متفاوت با انواع دیگر هستند. نکته اولی که بادی توجه داشته باشید این است که همیشه تعدادنفرات کمتری از گنجایش قایق در آن سوار شوید. مثلا اگر قایق پنج نفره ات 4 نفر قط سوار آن شوند. در این صورت امنیت بیشتری خواهید داشت.

مقاله پیشنهادی: سفیداب اصل پاک

قایق های پیشنهادی برای استفاده در دریا قایق هایی باطراحی مقاوم و مناسبی هستند که در برابر موج های آرام بی خطر عمل کنند، مانند مارینر و اکسکروشن.

قایق مارینر از جهارطرف محفظه باد دارد و کف آننیز به منظور مقاومت بیشتر باد می شود.

قایق اکسکروشن دارای دو محفظه سرتاسری است که باد میشود و در صورت سوراخ شدن تغییری در فرم و مقاومت آن ایجاد نمی شود. کف قایق نیز باد می شود که بتواند استحکام قایق رابالاتر ببرد. نوع طراحی هردوی این قایق ها به نحوی ست که بالا و پایین آمدن به آن ها ضربه ای نزند ب این منظور لبه ها کمی بالاتر از سطح آب میسازند.

با انواع قایق های بادی و مزایا و معایب هر یک آشنا شویم:

در اینجا قصد داریم انواع قایق بادی را توجه به امکانات و برشمردن مزایا و معایب آن ها به صورت کامل شرح دهیم.

 • معرفی قایق کلاب : قایق کلاب در دسته بندی جزو ضعیف ترین نوع قایق های بادی به حساب می آید. دلیل آن هم این است که برای بازی کودکان در استخرطراحی و تولید شده اند. لایه های بدنه قایق به دلیل داشتن یک محفظه بادی ضعیف است و در صورت سوراخ شدن نباید دیگر از آن استفاده شود. البته انواع دو نفره ، سه نفره و چهار نفره آن نیز وجود دارد که کف بادشونده دارند و پارو نیز دارند که برای استفاده در آب های عمیق آرام باید با احتیاط بسیار مورد استفاده قرار بگیرند.
 • معرفی قایق‌ پسیستر: تنها مدل این قایق که توانسته رضایت مشتریان را جلب کند نوع دونفره مدل پیسسترر 200 است. این قایق مناسب استخر است و برای کودکان زیر 9 سال استفاده میشود.

مقاله پیشنهادی: بهترین مارک گز اصفهان


3-قایق بادی اینتکس کد 68307

خرید محصول


 • معرفی قایق بادی اکسپلور: این قایق نیز جزو دسته قایق های استخر قرار دارد با این تفاوت که ضخامت و قدرت بیشتری نسبت به انواع دیگر دارد و به راحتی سوراخ نمیشود. از این قایق می توان در آب های عمیق نیز استفاده کرد. اما توجه داشته باشید که این قایق قابلیت نصب موتور را ندارد.این نوع قایق دو یا چند نفره است، دورتادور بدنه توسط یک طناب ایمنی و حلقه های جهت قرار دادن پارو احاطه شده است. این قایق مناسب استفاده روزانه و تفریحی کودکانو نوجوانان است. و کیفیت بهتری نسبت به قایق پسیستر وکلاب دارد.

مقاله پیشنهادی: قیمت گلبرگ گل رز طبیعی

 • معرفی قایق چلنچر: این قایق با تحمل وزن بین 85 تا 255 کیلوگرم در مدل های یک تا سه نفره تولید می شود. در بدنه قایق از پی وی سی تقویت شده استفاده شده و کف بادشونده و دو جای باد مجزا که در کف ودیواره آن قرار گرفته ایمنی قایق را افزایش میدهد. قایق دارای جای پاروی چرخشی نیز میباشدو جنس پاروها در مدل دونفره پلاستیک و دو مدل سه نفره فلزی است. مدل تک نفره بدون پارو می باشد اما برچسب تعمیراتی و طناب دور را لزوما دارد. در مدل دو وسه نفره پارو و صندلی نیز به برچسب تعمیراتی و طناب دور اضافه شده است. 
 • معرفی قایق سی هاوک: این قایق با تحمل وزن بین 100 تا 400 کیلوگرم در سایزهای یک تا 4 نفره ساخته میشود. در بدنه آن از پی وی سی سه لایه استفاده شده و با کف بادشونده و سه محفظه باد مختلف ایمنی بیشتری را مدنظر قرار داده است. نوع سه و چهارنفره آن دارای صندلی بادی، جاپاروی ثابت و پارویی از جنس آلومینییم است و نوع یک و دونفره بدون صندلی و پارویی از جنس پلاستیک.
 • معرفی قایق اکسکروشن: جنس این قایل نیز پی وی سی سه لایه است با سه محفظه باد مجرا وکف بادشونده. با تحمل وزن بین 30 تا 455 کیلوگرم سه تا 5 نفره هستند.

این قایق قابلیت نصب موتور سبک برقی یا بنزینی را دارد. در مدل های دو و چهارنفره آن دو جای قلاب ماهیگیری تعبیه و در مدل 5 نفره چهار جای قلاب. قایق مجهز به برچسب تعمیرات، کیف نگهداری لوازم شکار واماهیگیری، ساک و دسته حمل ونقل ، طناب دور قایق و پمپ باد دستی نیز است.


4-قایق بادی مدل D80

خرید محصول


 • معرفی قایق مارینر: این قایق نیز مانند بقیه قایق ها از جنس پی وی سی سه لایه ساخته شده اما تارو پود ابریشم مصنوعی نیز به ان اضافه شده که قابلیت استفاده در آب شور را داشته باشد.

در دو نوع سه نفره با تحمل وزن 300 کیلوگرم و چهارنفره با تحمل وزن 400 کیلوگرم طراحی و تولید شده است.

کفی هردونوع قایق از جنس فایبرگلاس و جهت استحکام بیشتر ساخته شده است. که این تخته ها توسط پی وی سی به هم متصل شده و قابلیت جمع شدن دارند. در روی هر دوقایق نیمکت های بادی تعبیه شده است. قایق ها دارای دو یا سه قسمت مجزا برای بادکردن دارند و روی هرقسمت یک دریچه مجرا برای نگداری باد همان قسمت وجود دارد.

 • معرفی قایق بادی جیمینی: قایقی با شکل موشکی نوک تیز که ظرفیت بین سه تا شش نفر و تحمل وزن بین 400 تا 600 کیلوگرم را دارد. این قایق برای استفاده در آب شورازالیاف و تارو پود ابریشم مصنوعی و پی وی سی بسیار ضخیم تخصصی شده است. در کف قایق تخته های چوبی استفاده شده که تحمل وزن قایق و شتاب موتور را داشته باشد. در این قایق نیز دریچه های مختلفی برای باد کردن قایق وجود دارد. زیرا هم به استواری قایق کمک می کند و هم رد زمان سوراخ شدگی قایق مانع از غرق شدن میشود.

چرا استفاده از قایق بادی به مراتب بهتر ومناسب تر از بقیه قایق هاست:

 1. وزن : مسلما قایق های بادی بسیار سبک تر از قایق های فلزی و چوبی هستند و به راحتی حمل میشوند.
 2. حجم : قایق های بادی در حجم های مختلفی وجود دارند اما به این دلیل که جمع میشوند حتی بزرگترین آن ها نیز از بقیه انواع قایق ها حجم کتری خواهند داشت.
 3. حمل قایق: قایق باید قایق سیار است زیرا به راحتی قابل حمل با اتومبیل است.
 4. قیمت: قیمت قایق بادی به مراتب نسبت به نوع فلزی وچوبی بسیار ارزانتر است ضمن اینکه استفاده از قایق بادی در همه جا بحز مناطق ممنوعه، و بدون مجوز امکان دارد .
 5. کاربرد قایق بادی: قایق بادی را باتوجه به شرایط منطقه ای متفاوتی طراحی کرده اند. استخر ، دریاچه، سد دریا و اقیانوس !
 6. تنوع و کارایی : نگاه کردن به قایق های بادی صرفا به عنوان یک قایق کمی بی انصافی است زیرا این قایق در انواع مختلف و مناسب برای مقاصد مختلف طراحی شده اند. مثلا برای قایق رانی، تفریح ، شکار و یا ماهیگیری و…
 7. اطمینان از خرید: به دلیل وجود چند محفظه بادی در این قایق اگر یکی از مخزن ها سوراخ شود بازهم قابل استفاده و حرکت خواهد بود.
 8. امکان نصب موتور : قایق ها بادی این مزیت را دارند که هم بدون موتور و هم با موتور کار کنند. البته تعدای از مدل های این قایق ها قابلیت نصب موتور را دارند .
 9. قابل تعمیر بودن قایق: قایق های بادی به راحتی تعمیر می شوند. بنابراین اگر سوراخ و یا پاره شد نگران نشوید. برای پارگی و سوراخ هم م یتوانیداز چسب مخصوص قایق بادی استفاده کنید و با آن را به شرکت سازنده بسپرید تا تعمیر کنند.

در استفاده از قایق های بادی به چندین نکته توجه ویژه ای داشته باشد تا لذت یک قایق سواری عالی را تجربه کنید:

 • هیچگاه بیشتر از ظرفیت قایق سوار آن نشوید . این یک هشدار جدی است! زیرا بااین کار سلامتی جان سرنشینان به خطر می افتد.قایق 3 نفره مناسب برای 3 نفر است نه 4 نفر.
 • و در مقابل در قایق 5 نفره نیز نباید فقط 3 نفر سوار بشوند زیرا به دلیل فضای بیشتر باید بیشتر هم پارو بزنید و این کار خسته کننده خواهد بود.

5-قایق بادی اینتکس مدل Explorer 300

قایق بادی اینتکس مدل Explorer 300

مشخصات اصلی

 • ابعاد
  211x117x41 سانتی‌متر
 • وزن
  5 کیلو گرم
 • مناسب برای
  سه نفر
 • جنس بدنه
  پی وی سی
 • نوع
  بادی

خرید محصول


 • قایق را مناسب با شرایط محیطی استفاده کنید: قایق استخر را به دریا نیندازید . البته از قایق های دریایی متوان در استخر استفاده کرد اما بخطر ابعاد آن ممکن است به مشکل بربخورید.

توصیه های بسیار مهم در هنگام استفاده از قایق بادی : لطفا به تک تک مواردی که گفته میشود دقت کنید. عدم رعایت هر یک از آن ها ممکن است منجر به غرق شدن و یا ترکیدن قایق منجر شود.

 • به تعداد ظرفیت سرنشینان قایق داخل آن شوید. سوار شدن بیش از حدنصاب قایق ممنوع! بهتر است از جاهای مخصوص و صندلی درون قایق برای نشستن استفاده کنید.
 • برای قرار دادن بار داخل قایق به حداکثر وزن مجاز آن توجه کنید.
 • از وجود تجهیزات قایق از جمله جلیق نجات اطمینان پیدا کنید.
 • تمام لوازم جانبی قایق مانند محفظه هوا، طناب ها وپارو سوپاپ و دریچه ها را چک کنید واز سالم بودن ان ها مطمئن شوید.
 • وسایل ضروری مانند پمپ آب ، قاشق تخیله آب و پمپ باد را در جایی در دسترس قرار دهید. که در صورت نقص یا خرابی قاییق بتوانید درکمترین زمان به آن دسترسی داشته باشید.
 • از جابجا شدن و حرکت در قایل در جا حرکت بپرهیزید. سعی کنید قایق همیشه در حالت متعادل باشد. عدم تعادل سرنشینان و بار منجربه واژگونی قایق می شود.
 • قبل از اقدام به قایق سواری از جریانات جوی و دریایی آگاهی کامل پیداکنید.
 • در زمان حرکت اگر یکی از محفظه های قایق سوراخ شد برای جلوگیری از غرق شدن، سریع محفظه های دیگر آن را بادکنید .
 • در زمان قرار دادن قایق در ساحل مراقب اشیا تیز و برنده و هر آنچیزی که ممکن است قایق را پنچر کند باشید. از قرار دادن قایق بر روی سطوح سخت نیز خودداری کنید.
 • برای استفاده از موتور برقی تمام اجزای موتور را بررسی کنید تا دچار نقص فنی نباشد.
 • باتری موتورهای شارژی ممکن است جوش بیاورد و باعث آسیب به قایق بشود.
 • مواد اشتعال زا را در کنار  موتورهای گازی و بنرینی و نفت سوزقرار ندهید زیرا ممکن است منجر به آتش سوزی شود.

اگر احیانا روی سطح قایق مواد آتش زا ریخته شد سریع آن را پاک کنید. مایعایت مانند بنزین، اسید باطری ِروغن موتور و… به ساختار داخلی قایق آسیب میرسانند.


6-قایق بادی اینتکس مدل Excursion4

خرید محصول


 • محفظه های قایق را به اندازه و به میزان فشار موجود در قایق باد کنیدو بیشتر و یا کمتر باد کردن محفظه ها احتمال ترکیدگی و غرق شدن را به دنبال دارد.
 • برای انداختن قایق به آب بهتر است از یک کش یدک کش استفاده کنید تا آسیبی به بدنه قایق وارد نشود.
 • قبل از اقدام به قایق سواری به تمام قایق و مراحل نصب آن آگاهی کامل پیدا کنید. و همچنین از تمام فعالیت های آبی منطقه ای که به قایق سواری میروید نیز مطلع شوید.

آیا نگهداری از قایق های بادی کار دشواری است؟

جنس تمام قایق ها از پی وی سی دو یا سه لایه است که نعطاف پذیری بالایی دارد و در صورت چندین بار باز و بسته شدن مشکلی ایجاد نمی کند.

قایق بادی چگونه باد می شود:

 • این موضوع آنقدر مهم است که باز در اینجا به تکرار آن میپردازیم که، در زمان باد کردن قایق آن را به اندازه باد کنید. با فشار انگشت باد آن را اندازه بگیرید به این صورت که کمی با انگنشن قایق را فشار دهید در این صورت باید دست به مقدار کمی فرو برود. باید نباید آنق در زیاد باشد که به بدنه آن فشار وراد کند و قایق را غیر قابل انعطاف کند.
 • قایق را به مکان تمیزی برای بادکردن ببرید که وسیله های اضافی و نوک تیزی وجود نداشته باشد.
 • دریچه قایق را به صورت معمولی سفت کنید نه زیاد بپیچانید و نه زیاد شب نگه دارید.
 • قایق های بادی دارای دو دریچه هستند یکی دریچه پیچ شونده و دیگری پستونک دار. دریچه های پیچی برای خالی کردن باد کل قایق و دریچه پستونکی برای خلی کردن باد لبه های قایق استفاده می شود.

7-قایق بادی بست وی مدل Kondor1000

خرید محصول


قایق بادی را چگونه می توان تمیز کرد؟

بعد از هرباراستفاده قایق را تمیز  کنید.از آب تصفیه شده خانگی براب شستن قایق استفاده کنید. اگر از قایق در آب شور استفادع کرده اید حتما از شامپو بچه برای شستن آن استفاده کنید. بعد از شستشو نیز کاملا آن را خشک کنید.

جمع کردن قایق بادی به چه صورت است؟

توجه داشته باشید که قایق را کمی بزرگتر از بسته بندی کارخانه ای تا بزنید در این صورت عمر قایق بیشتر می شود. حتما بعد از جمع کردن آن را درون ساک مخصوص خود گذاشته و از گذاشتندر معرض آفتاب نیز خودداری کنید.

اگر قایق بادی سوراخ شود آیا قابل تعمیر است؟

قایق ها چسب مخصوص پنچرگیری دارند بنابراین هرنوع چسبی رابه آن نزنید. در زمان خرید لوازم تعمیر قایق نیز به شما معرفی و با داده میشود اگر احیانا از آن ها اطلاعی نداشتید حتما با نمایندگی فروش آن تماس بگیرید تا شمارا راهنمایی کنند.

نگهداری از بدنه و اجزای قایق:

 • مراقب باشد قایق به اجسام نوک تیز و صخره برخورد نکند.
 • در هنگامی که از قایق استفاده نمیشود در مکانی خشک و دور از رطوبت که حشرات موذی نیز وجود ندارند نگهداری کنید.
 • بهتر است روی بدنه قایق پارافین و یا وازلین بمالید تا از خشک و ترک خوردن آن جلوگیری شود.
 • بهتر است اتصال پاروها از داخل قایق باشد که در هنگام حرکت پاروها از داخل قایق نیفتند.
 • اگر به دلیل استفاده نکردن زیاد بخشی از بدنه قایق خشک شده و حالت شکننده پیدا کرده آن را با وازلین یا پارافین چرب کنید و در آفتاب بگذارید تا خشک شود.

8-قایق بادی ویلانگ مدل YC10004

خرید محصول


نکات مهم درباره دریچه های قایق:

دریچه های قایق شماره بندی شده اند و دلیل آن این است که برای بهتر شدن فرم قایق دریچه ها را به ترتیب باد کنیدو یعنی ابتدا دریچه شماره یک را باد کرده و به همین ترتیب تا آخرین دریچه. با اینکار نه تنها فرم قایق متعادل و موزون خواهد بود بلکه باعث میوشد قایق طول عمر بهتری نیز پیدا کند.

سوپاپ برگشت هوادر قایق های بادی چه کارایی دارد؟

 • دو نوع سوپاپ درقایق ها مورد استفاده قرار می گیرد: دریچه سوپاپ پستونکی و دریچه سوپاپ پیچ شونده.
 • سوپاپ دریچه پستونکی: این سوپاپ  را بعد از بازکردن پستونک دریچه باد میتوان دید، که یکی از ملزومات اصلی قایق است و از بین رفتن آن به هر دلیلی باعت شل شدن بدنه قایق می شود.
 • سوپاپ دریچه پیچی: این سوپاپ وقتی دیده می شود که درچه پیچ شونده را بپیچانید. وظیفه این سوپاپ جلوگیری از فشار باد داخل است.

9-قایق بادی اینتکس مدل Explorer 200

قایق بادی اینتکس مدل Explorer 200

مشخصات اصلی

 • ابعاد
  184× 91× 41 سانتی‌متر
 • وزن
  3 کیلو گرم
 • مناسب برای
  دو نفر
 • جنس بدنه
  پی وی سی

خرید محصول


10-قایق بادی اینتکس مدل Mariner4

خرید محصول


11-قایق بادی اینتکس مدل Explorer300

قایق بادی اینتکس مدل Explorer300

مشخصات اصلی

 • ابعاد
  211x117x40 سانتی‌متر
 • وزن
  5 کیلو گرم
 • مناسب برای
  سه نفر
 • جنس بدنه
  پی وی سی

سایر مشخصات

 • اقلام همراه
  پارو پلاستکی
 

خرید محصول


12-قایق بادی 4 نفره اینتکس مدل SEAHAWK4

خرید محصول

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن