کشاورزی

خرید بهترین بذر خیار ارزان قیمت + 9 مدل با کیفیت

بذر خیار در انواع خیاز زمینی، بوته ای، چنبر، درختی، سبز، اورکا، آمریکایی، افریقایی، آفیسر، گلخانه ای،رویال فرانسه، سورینا، خیار فضای باز، ویکتوریا به فروش می رسد. قبل از خرید بذر خیار به بررسی نکات خرید آن می پردازیم:

خرید محصول

بذر خیار انواع بسیار متنوعی دارد و در واقع میوه ای است که در همه قاره ها تولید می شود.

با این حال بذر آن به صورت بسته بندی شده توسط بعضی از کشورها به همه جای دنیا صادر می شود. خیار هر یک از کشورها در طعم و کیفیت کمی متفاوت می باشد.

در این بین بعضی از بذر ها که باکیفیت هستند و صادراتی محسوب می شوند زودتر و بیشتر به ثمر می نشینند. و البته گلخانه ای هستند.

بذر خیار هامین ازجمله بذرهای زودرس است که در بازار کشور ما موجود می باشد. و در همه فصول سال قابل کشت و بهره برداری است. پربار بودن از دیگر خصوصیات این بذر خیار می باشد.

بذر خیار رویال فرانسه محصول کشور فرانسه بوده و برای کاشت در گلخانه و گلدان گزینه خوبی است. و بیشتر در فصل بهار کاشتن آن نتیجه مطلوبی می دهد. این نوع محصول را باید در دمای ۱۲ تا ۱۳ درجه سانتی گراد نگهداری کر. در دمای بالاتر زرد می شود. و در دمای پایین تر سرما زده.

بذر دانوب خیار متعلق به کشور آمریکا میباشد.و در فضای باز مورد کشت و بهره برداری قرار می گیرد. این بذرها در پاکت های بسته بندی شده قابل خریداری هستند. از مزیت های این بذر وجود بسیار کم بذر نر می باشد.و در واقع اکثر بذرها به میوه تبدیل می شوند و این به معنی پر بار بودن این نوع بذر است. همچنین بوته این نوع گیاه بسیار مقاومت بالایی دارد.

مقاله پیشنهادی : غذای تشویقی سگ

بذر خیار ps ۵۴۷  در رده خیارهای گلخانه‌ای بوده و تولید شده کمپانی سمینیس آمریکا می باشد. و در بسته بندی به شکل ۵۰ عدد توزیع می گردد. این بذر در ایران بیشتر در جیرفت کرمان قابل کشت است. و در واقع با شرایط آب و هوایی آن جا سازگاری دارد.همچنین از نظر باردهی بسیار خوب بوده و پر محصول می باشد.


1.بذر خیار ریز خیارشوری پاسارگاد کشت زارع کد zs103

خرید محصول

مشخصات

 • نوع گیاه
  صیفی جات
 • فصل کاشت
  بهار , پاییز , زمستان
 • ابعاد بسته بندی
  9×14×2 سانتی متر
 • وزن بسته بندی
  5 گرم
 • تعداد دانه یا بذر
  15 عدد
 • قوه نامیه
  90 درصد
 • خلوص
  98 درصد

بذر کیهان نیز از جمله خیارهای گلخانه‌ای است. و از ساقه های ضخیم و مقاوم برخوردار می باشد.این گیاه به جهت برخورداری از رشد زیاد بوته آن؛ باید زود به زود هرس شود.

مقاله پیشنهادی : قاب گوشی شیائومی می 9

 وگرنه در اثر رطوبت زیاد ساقه هایش دچار بیماری قارچی میشود. این بز برای مناطق با آب و هوا و خاک شور مناسب کاشت نمی باشد.زیرا خاک شور مانع جذب کلسیم می گردد. در صورتی که بذر کیهان به کلسیم بسیار بالایی برای ثمردهی نیازمند است.

بذر خیار سناتور نیز جز خیارهای گلخانه‌ای می باشد. و تولیدی کشور هلند است. به صورت ۵۰۰ عدد در بسته بندی مخصوص در اختیار ما قرار می گیرد. مناسب کشت در همه مناطق می باشد.محصول پرباری را ارائه می‌کند و میوه به دست آمده مناسب فروش می ‌باشد.

مقاله پیشنهادی : پوشه مدارک

از دیگر بذرهایی که برای کشت در فضای باز مورد استفاده قرار می گیرد بذر رایدر می باشد. که توسط شرکت یو اس اگری سید آمریکا ساخته و به بازار عرضه می گردد. صادرات این محصول به صورت قوطی های دو هزار و ۵۰۰ عددی می باشد. در اکثر مناطق می توان این بذر را کاشت و برداشت کرد.

در ایران برای استانهای بوشهر،کرمان، خوزستان مناسب کشت می باشد. زیرا این بذر در گرما مقاومت زیادی از خود نشان می دهد.

مقاله پیشنهادی : برای اینکه ماکارونی بهم نچسبد چه کنیم

همچنین مدت زیادی از آن می توان استفاده کرد و عمر زیادی دارد.

از ویژگی های بارزی که بتوان برای بذر خیار رایدر توصیف کرد؛ مناسب جهت کشت در فضای باز، دارای میوه پارتنوکارپ ، تیپ بیت آلفا، دارای بوته قومی و مستحکم و… .


2.بذر خیار پاسارگاد کشت زارع کد zs69

بذر خیار پاسارگاد کشت زارع کد zs69

خرید محصول

مشخصات

 • نوع گیاه
  صیفی جات
 • فصل کاشت
  بهار , پاییز , زمستان
 • ابعاد بسته بندی
  9×14×2 سانتی متر
 • وزن بسته بندی
  7 گرم
 • قوه نامیه
  90 درصد
 • خلوص
  98 درصد

خیار هیبرید نیز مخصوص کشت در فضای باز می باشد و میوه به بار نشسته به طول ۱۶ سانتی متر می شود.

۹۰ درصد از بذرهای آن ماده و ۱۰ درصد نر هستند.

مقاله پیشنهادی : قیمت جارو دستی پلاستیکی

و دوران باردهی آن پس از ۴۵ الی ۵۵ روز بعد از کاشت می باشد.

میوه حاصله دارای پوستی صاف و رنگ سبز متوسط ، اما بدون خار می باشد.

این بذر در همه نقاط کشور ما قابلیت کشت دارد. و در برابر ویروس موزاییک میزان مقاومت بالایی از خود نشان می‌دهد.

 

بذر خیار، درواقع دانه های ریزی است که برای کاشت می توان آن ها را از بازار خریداری کرد.

خیار میوه ای است که در ایام گرم سال و تقریبا دمای بیست و چهار درجه و کمی بالاتر به بار می نشیند. و نسبت به سرمای شدید و گرمای شدید مقاومت ندارد. البته امروزه با وجود محصولات گلخانه ای تقرببا اکثر میوه ها در تمام فصول سال یافت می شوند. خیار نیز از این قضیه مستثنی نیست. و در هممه فصول سال می توان آن را مصرف کرد.

مقاله پیشنهادی : بذر خیار افیسر

در مورد کاشت خیار باید عرض شود که معمولا بعد از سرمای بهاره کار کاشت انجام می شود. و نحوه کاشت به این شکل است که دانه های بذر را به مدت دو روز؛ که یک روز آن اختصاص به غرقاب کردن بذرها، و روز دیگر اختصاص به خوابانیدن بذرها داخل پارچه خیس است را انجام می دهند. همچنین از وظایف دیگر کشاورزان فراهم کردن شرایط کاشت در مزرعه یا باغ به صورت آبیاری و شخم زدن و اماده کردن زمین است.

سپس به اندازه 3 سانتیمتر محل مورد نظر را حفر میکنند و چند دانه بذر را درون آن قرار می دهند. و با خاک مرطوب روی آن را می پوشانند. بعد از این کار تا زمانی که خیار سبز شود نباید آبیاری انجام داد. چون در آن صورت جوانه ها نمیتوانند از حفره خارج شوند.


3.بذر خیار F1 پاسارگاد کشت زارع کد zs63

بذر خیار F1 پاسارگاد کشت زارع کد zs63

خرید محصول

مشخصات

 • نوع گیاه
  صیفی جات
 • فصل کاشت
  بهار , پاییز , زمستان
 • ابعاد بسته بندی
  9×14×2 سانتی متر
 • وزن بسته بندی
  5 گرم
 • تعداد دانه یا بذر
  7 عدد
 • قوه نامیه
  90 درصد
 • خلوص
  98 درصد

اکنون که پس از گذشت مدت زمان مشخصی جوانه ها بیرون زده اند و 4 برگی شده اند؛ 2 عدد از آن چهار برگ را کنده و دو عدد دیگر را نباید دست بزنید. دو ماه طول میکشد تا خیار به بار بنشیند.

کاشت خیار را در گلدان هم میتوان انجام داد. و سپس آن را به زمین اصلی منتقل کرد. البته باید مواظب بود تا ریشه آسیب نبیند.

علت جوانه نزدن گیاه طی عملیات کاشت همانطور که قبلا تا حدودی اشاره شد؛ به بارش باران بعد از کاشت یا آبیاری زمین به هر نحوی بر میگردد. و سبب میشود که جوانه ها به دلیل رطوبت زیاد نتوانند از خاک خارج شوند. و باید در این صورت خراش هایی را روی خاک انجام داد.

خیارهای گلخانه‌ای که در تمام فصول سال در اختیار ما قرار میگیرند به واسطه بذر کاشته می شوند. البته این بذر نیز برای رشد و به ثمر رسیدن نیاز به شرایط خاصی دارد. که باید در گلخانه این شرایط را فراهم نمود تا سود خوبی از فروش خیار حاصل شود.

از عمده شرایطی که می‌توان برای گلخانه به حساب آورد نوع خاک آن می باشد معمولاً شن و ماسه ، گل و لای یا سیلت و مقداری خاک رس بهترین بستر برای رشد محصول فراهم می آورند. البته شن و ماسه باید ریز باشد. و مانند خاک عمل کند. گل و لای و سیلت نیز در اندازه متوسط اثر گذاری بهتری دارد.

از دیگر شرایط لازم برای رشد خیار در گلخانه زهکشی صحیح می باشد. در واقع برای به عمل آمدن محصول خوب در گلخانه زهکشی از واجبات و ملزومات است. زیرا در صورت عدم وجود زهکشی به بوته گیاه یا بذر آن صدمه وارد می شود.

علت وجود شن و ماسه درون خاک برای دفع کردن آب اضافه می باشد.


4.بذر خیار گرد لیمویی پاسارگاد کشت زارع کد zs70

بذر خیار گرد لیمویی پاسارگاد کشت زارع کد zs70

خرید محصول

مشخصات

 • نوع گیاه
  صیفی جات
 • فصل کاشت
  بهار , پاییز , زمستان
 • ابعاد بسته بندی
  9×14×2 سانتی متر
 • وزن بسته بندی
  6 گرم
 • تعداد دانه یا بذر
  10 عدد
 • قوه نامیه
  90 درصد
 • خلوص
  98 درصد

خیار جز خانواده کدو قلیایی به شمار می آید. و در سه نوع وجود دارد :خیار مخصوص خیارشور ، خیار گلخانه‌ای یا بی دانه، خیار قلمی یا بریدنی.

خیار درختی که همان خیار گلخانه‌ای است؛ در انواع متنوع می باشد. خاردار یکی از انواع خیار درختی است که معمولاً برای صادرات به کار می رود.

خیار تراریخته نیز ازجمله خیارهای درختی به حساب می آید. و بین مصرف‌کنندگان محبوبیت زیادی دارد.

از جمله ویژگی هایی که برای خیار تراریخته می توان شمرد؛ که آن را تبدیل به میوه های صادراتی و پرفروش کرده است؛ شکل اصلاح شده آن می باشد. همچنین ساختار ژنتیکی آن که این بوته را در برابر انواع آفت ها و بیماری های گیاهی قوی میکند. این محصول از لحاظ بازدهی و سودآوری نیز در رتبه بالایی قرار می گیرد.

از جمله خصوصیات ظاهری خیار درختی به شکل استوانه ای و باریک ، رنگ سبز،پوستی صاف و غیره می توان اشاره کرد.

البته مخصوص کشت در پاییز و زمستان می باشد. و میزان سم بیشتری نسبت به خیار زمینی دارد.

خیار داتیس یکی دیگر از انواع خیارهای درختی است.

ضد عفونی کردن بذر خیار قبل از کشت از اقدامات مهم و به جا می باشد که مزایای زیادی به همراه دارد.

 

5.بذر خیار چنبر پاسارگاد کشت زارع کد zs75

بذر خیار چنبر پاسارگاد کشت زارع کد zs75

خرید محصول

مشخصات

 

 • وع گیاه
  صیفی جات
 • فصل کاشت
  بهار , پاییز , زمستان
 • ابعاد بسته بندی
  9×14×2 سانتی متر
 • وزن بسته بندی
  9 گرم
 • قوه نامیه
  90 درصد
 • خلوص
  98 درصد

این عمل یا به صورت دستی و یا با استفاده از دستگاه صورت می پذیرد. از دلایلی که باعث می‌شود بذر را ضدعفونی کنیم وجود موجودات بیماری زا در درز و شکاف های بذر میباشد. که باعث مسمومیت و مریضی افراد می گردد.

نحوه ضدعفونی کردن بذر به این صورت است که در روش دستی دانه ها را روی نایلون می ریزیم. و در مرحله بعد سم ها را روی آن و برای هر کیسه مقدار ۲۰۰ گرم سم اضافه می کنیم.و سپس به وسیله پارو یا هر چیزی آنها را به طور کامل با هم ترکیب می کنیم. در روش دستگاه نیز به وسیله دستگاه بوجاری ضدعفونی انجام می‌گیرد.

نکات لازم برای رعایت هنگام ضدعفونی کردن بذر؛

از دستکش استفاده کنید. ماسک بزنید تا از ورود سم به دهان و بینی تان ممانعت شود. پس از اتمام کار حتما از شست و شوی دستان خود با مایع دستشویی غافل نشوید. و از قرار گیری کودکان و حیوانات در محیط جلوگیری کنید.

بعضی از فلفل های تند و یا شیرین نیز وجود دارند که به صورت بذر در اختیار کشاورزان قرار داده می شوند. بذر فلفل قلمی سبز شیرین از لحاظ ظاهری همانند خیار می باشد. دارای بوته‌های پر محصولی بوده و کاشت آن باید در مقابل نور آفتاب باشد. و از سایه دوری کند. یعنی به طور کامل به روزانه ۷ ساعت آفتاب مستقیم نیازمند است.

همانگونه که قبلاً بیان شد این فلفل شیرین می باشد. و دارای رنگ سبز روشن و شکل کشیده است. نکته جالب توجه این است که اگر به مدت طولانی بر روی بوته اش باقی بماند و چیده نشود رنگ آن نیز بر می گردد. و از سبز به قرمز تبدیل می شود. و شیرینی آن به تندی بدل می گردد. میزان آبیاری کردن بوته نیز از مسائل مهم برای داشتن فلفل شیرین است.


6.بذر خیار خاردار پاسارگاد کشت زارع کد zs71

بذر خیار خاردار پاسارگاد کشت زارع کد zs71

خرید محصول

مشخصات

 • نوع گیاه
  صیفی جات
 • فصل کاشت
  بهار , پاییز , زمستان
 • ابعاد بسته بندی
  9×14×2 سانتی متر
 • وزن بسته بندی
  5 گرم
 • تعداد دانه یا بذر
  3 عدد
 • قوه نامیه
  90 درصد
 • خلوص
  98 درصد

7.بذر خیار درختی پاسارگاد کشت زارع کد zs72

بذر خیار درختی پاسارگاد کشت زارع کد zs72

خرید محصول

مشخصات

 • نوع گیاه
  صیفی جات
 • فصل کاشت
  بهار , پاییز , زمستان
 • ابعاد بسته بندی
  9×14×2 سانتی متر
 • وزن بسته بندی
  5 گرم
 • تعداد دانه یا بذر
  3 عدد
 • قوه نامیه
  90 درصد
 • خلوص
  98 درصد

8.بذر خیار جالیزی اصفهان پاسارگاد کشت زارع zs82

بذر خیار جالیزی اصفهان پاسارگاد کشت زارع zs82

خرید محصول

مشخصات

 • نوع گیاه
  صیفی جات
 • فصل کاشت
  بهار , پاییز , زمستان
 • ابعاد بسته بندی
  9×14×2 سانتی متر
 • وزن بسته بندی
  7 گرم
 • قوه نامیه
  90 درصد
 • خلوص
  98 درصد

9.بذر خیار سفید پاسارگاد کشت زارع کد zs73

بذر خیار سفید پاسارگاد کشت زارع کد zs73

خرید محصول

مشخصات

 • نوع گیاه
  صیفی جات
 • فصل کاشت
  بهار , پاییز , زمستان
 • ابعاد بسته بندی
  9×14×2 سانتی متر
 • وزن بسته بندی
  5 گرم
 • تعداد دانه یا بذر
  7 عدد
 • قوه نامیه
  90 درصد
 • خلوص
  98 درصد

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن