خانه و سبک زندگی

خرید بهترین مارک نعلبکی ارزان قیمت + 11 مدل با کیفیت

نعلبکی در مدلهای قدیمی و جدید، طلایی، چینی، بلور، پاشا باغچه به فروش می رسد. قبل از خرید بهترین مارک نعلبکی به بررسی نکات خرید آن می پردازیم:

خرید محصول

چای و قهوه یکی از معروف ترین نوشیدنی ها در کل جهان محسوب می شوند. در گذشته نوشیدن این نوشیدنی ها در لیوان ها به همراه نعلبکی ها رواج داشته است‌. در برخی نقاشی های قدیمی  می توان  استفاده از نعلبکی هنگام نوشیدن را به وضوح مشاهده کرد. هدف اصلی استفاده از نعلبکی خنک کردن نوشیدنی ها می باشد البته مزایای دیگری نیز دارد. امروزه  از نعلبکی ها بیش تر در قهوه خانه ها، سفره خانه ها، کافه ها و… استفاده می شود.

البته انواع مختلف ست های نعلبکی و استکان و یا فنجان تولید شده اند که می توانند در خانه ها به عنوان ظروف پذیرایی به کار روند. البته بیش تر این نعلبکی ها جنبه ی تزیینی داشته و فضای لازم برای ریختن چای یا قهوه را ندارند اما انواع کلاسیک آن ها نیز تولید می شود که دارای گودی بیش تر است. استکان نعلبکی ها و فنجان نعلبکی ها در انواع مختلف سرامیک، چینی، شیشه ای و… ساخته می شوند. نعلبکی ها نیز در طرح های مختلف وجود دارند که از معروف ترین آن ها می توان  گل سرخی، چوپان، شاه عباسی، مینا کاری، لب طلایی و…  را نام برد.

مقاله پیشنهادی : خرید تشویقی سگ ژرمن

شما می توانید بر حسب سلیقه ی خود نوع خاصی از ست های آن را انتخاب کرده و برای سرو چای، قهوه و سایر نوشیدنی ها استفاده کنید. نکته ی مهم در خرید نعلبکی ها توجه به کیفیت آن ها می باشد. برای اطمینان از کیفیت آن ها می توان از برند های معروف و معتبر استفاده کرد. از جمله ی این برندها می توان به چینی زرین، چینی نسترن، واتسون، ورسای، هایلی، مقصود و…  را نام برد.

مقاله پیشنهادی : معایب گوشی شیائومی mi 9 lite

شما می توانید انواع استکان نعلبکی ها و فنجان نعلبکی ها را به صورت غیر حضوری و از طریق فروشگاه های اینترنتی مانند دیجی کالا و ترب خریداری نمایید. خرید کردن به شیوه ی غیر حضوری موجب صرفه جویی در وقت و هزینه ی رفت و آمد می گردد.


1-نعلبکی سری اسکاردار کد 650 بسته 6 عددی

نعلبکی سری اسکاردار کد 650 بسته 6 عددی

 

خرید محصول

مشخصات

ابعاد: 9*9*3 سانتی‌متر
وزن: 150 گرم
ابعاد بسته‌بندی: 20*10*13 سانتی‌متر
وزن بسته‌بندی: 450 گرم
جنس: شیشه
تعداد: یک دست (شش عدد)
در: دارد
قاشق: دارد


نعلبکی

مقاله پیشنهادی : قیمت پوشه طلقی

نعلبکی یا نلبِکی ظرفی شبیه به بشقاب با سایز کوچک تر و کمی گود تر می باشد که برای نگهداری لیوان، استکان و فنجان به کار می رود. از نعلبکی می توان برای نوشیدن انواع نوشیدنی های گرم ماندد چای، قهوه و… استفاده می شود. استفاده از نعلبکی و استکان ها از گذشته تا به امروز رواج داشته است. البته استفاده از ان ها در گذشته بیش تر از امروزه بوده است. در گذشته نعلبکی ها به همراه استکان های کمر باریک استفاده شده و برای خنک کردن چای به کار می رفته.

مقاله پیشنهادی : چه کنیم ماکارونی بهم نچسبد

امروزه  نیز شاهد استفاده از این نوع نعلبکی و استکان ها در قهوه خانه ها ، چای خانه های سنتی و حتی برخی خانه های قدیمی می باشیم. استفاده از نعلبکی در کنار فنجان ها نیز رواج دارد. از ترکیب نعلبکی و فنجان برای نوشیدن چای و قهوه در انواع مکان ها مانند کافه ها، خانه ها، قهوه خانه، سفره خانه و… استفاده می شود  .

ریشه ی کلمه ی نعلبکی

مقاله پیشنهادی : خرید جارو دستی

بنا به روایتی کلمه ی نعلبکی  دارای ریشه ی روسی می باشد. کلمه روسی نالیون به معنی مخصوص حمل مایعات می باشد هم چنین کلمه ی روسی باکی نیز به معنای مخزن و یا ظرف می باشد که به طور کل به معنی ظرف و یا مخزنی مخصوص حمل مایعات می باشد. بر این اساس می توان احتمال روسی بودن این کلمه را داد. البته در برخی فرهنگ نامه های فارسی واژه ی نعلبکی را گرفته شده از واژه ی نعلکی دانسته اند و نعلکی را به معنای رکاب و یا نوعی جام شراب مدور معنی کرده اند. بنابر این عقیده ان ها روسی بودن ریشه ی نعلبکی را رد می کنند.

مقاله پیشنهادی : خرید بذر خیار هامین

این عقیده از آن جا قوت می گیرد که در بیتی از اسدی طوسی به نعلکی اشاره شده است و از قضا کاربرد آن با نعلبکی مشابه می باشد. بیت مذکور از این قرار می باشد: هزاران بزرگان خسرو پرست / رکاب بلورین و نعلک به دست


2-نعلبکی بلور کاوه مدل فلورانس بسته2عددی

نعلبکی بلور کاوه مدل فلورانس بسته2عددی

 

خرید محصول

مشخصات

ابعاد: 18x13x2 سانتی‌متر
وزن: 570 گرم
ابعاد بسته‌بندی: 4x14x19 سانتی‌متر
وزن بسته‌بندی: 610 گرم
جنس: شیشه
تعداد: دو عدد
در: ندارد
قاشق: ندارد


مزایای استفاده از نعلبکی

استفاده از نعلبکی ها مزایای فراوانی به همراه دارد. از در این جا به چند مورد از آن اشاره می شود.

خنک کردن چای

هدف اصلی استفاده از نعلبکی در گذشته خنک کردن چای بوده است. افراد قبل از مصرف چای آن را درون نعلبکی می ریختند و به دلیل مدل مسطح نعلبکی چای به سرعت درون آن خنک می شد. امروزه کارشناسان توصیه به استفاده از نعلبکی برای نوشیدن چای و دیگر نوشیدنی ها دارند زیرا سرعت خنک شدن نوشیدنی های داغ درون استکان ها و یا لیوان ها بسیار پایین می باشد و معمولا افراد به دلیل کم صبر و حوصله بودن و یا به علت عدم داشتن وقت اقدام به نوشیدن آن ها در حالت داغ می کنند. نوشیدن نوشیدنی ها به خصوص چای با دمای بالا می تواند موجب بروز سرطان و هم چنین زخم مری گردد.

طراحی زیبا

استکان ها و نعلبکی ها با سبک زیبایی که دارند می توانند موجب دوچندان شدن زیبایی ظروف پذیرایی شما شوند. امروزه سبک های جدید و متنوعی از نعلبکی ها طراحی می شوند که با ترکیب حالت مدرن و نوستالژیک سبکی جدید و جذاب را در ظروف پذیرایی شما به وجود می آورند. علاوه بر این استفاده از نعلبکی ها همراه با فنجان و یا استکان ها در انواع کافه ها و یا قهوه خانه ها موجب زیباتر به نظر رسیدن‌ محیط آن مکان ها می گردد.

فال قهوه

افرادی که با فال قهوه آشنا هستند می دانند که برای فال گرفتن باید نعلبکی را روی فنجان قرار داده و آن را برعکس کنند.


3-نعلبکی مدل AS-65 بسته 6 عددی

نعلبکی مدل AS-65 بسته 6 عددی

 

خرید محصول

مشخصات

ابعاد: 12x12x3 سانتی‌متر
وزن: 150 گرم
ابعاد بسته‌بندی: 14×14×8 سانتی‌متر
وزن بسته‌بندی: 670 گرم
جنس: چینی
تعداد: یک دست (شش عدد)
در: ندارد
قاشق: ندارد


نگهداری استکان

استکان ها و یا لیوان های مخصوص نوشیدنی معمولا دارای دسته نمی باشند و با ریختن نوشیدنی داخل آن ها داغ شده و برداشتن آن ها مشکل می شود. استفاده از نعلبکی یکی از راه هایی است که موجب برداشتن راحت تر لیوان ها و استکان های داغ می شوند.

عدم ریختن نوشیدنی

شاید برای شما نیز پیش آمده باشد که هنگام جابجایی یک لیوان چای یا قهوه چند قطره از آن از کناره ی لیوان ، استکان و یا فنجان به بیرون ریخته شود و موجب لکه دار کردن فرش، موکت، لباس و… شما شوند. استفاده از نعلبکی می تواند از بروز چنین حادثه ای پیش گیری کند. به این صورت که اگر نوشیدنی از لبه های لیوان به بیرون بریزد، داخل نعلکی ریخته و موجب لکه دار شدن اطراف نمی شود.

به عنوان ظرفی برای قرار دادن قند

یکی دیگر از مزایایی که می توان برای نعلبکی بیان کرد این است که می توان در آن قند، خرما، شکلات، بیسکوییت ، شیرینی و… قرار داد تا بتوان در کنار نوشیدنی آن را میل نمود.

خرید استکان و نعلبکی

برای خرید استکان، فنجان و لیوان به همراه نعلبکی لازم است به نکاتی توجه نمایید که در ادامه ی مطلب به برخی از این نکات پرداخته می شود:

نوع

برای خرید لیوان های نعلبکی دار بهتر است ابتدا بدانید برای نوشیدن چه نوع نوشیدنی ان را تهیه می کنید. برخی از مدل های این لیوان ها تنها اختصاص به نوشیدن چای دارند و برخی نیز قهوه خوری می باشند. برخی از مدل ها نیز می توانند برای استفاده ی هر مدل نوشیدنی به کار روند.


4-نعلبکی بلور کاوه مدل مرجان بسته 6 عددی

نعلبکی بلور کاوه مدل مرجان بسته 6 عددی

 

خرید محصول

مشخصات

ابعاد: 13.5×13.5×2 سانتی‌متر
وزن: 130 گرم
جنس: شیشه
تعداد: یک دست (شش عدد)
در: ندارد
قاشق: ندارد


زیبایی

امروزه استکان نعلبکی ها و یا فنجان نعلبکی ها در طرح ها و شکل های زیبایی تولید می شوند. شما می توانید بر حسب سلیقه ی خود مدل دل خواهی از آن ها را انتخاب کرده و خریداری نمایید.

ست کردن

شما می توانید فنجان نعلبکی ها و یا استکان نعلبکی های خود را با سایر ظروف پذیرایی خود مانند قوری، قاشق، بشقاب، سینی و… ست نمایید. ست کردن این لوازم موجب دوچندان کردن زیبایی آن ها می گردد.

مدل نعلبکی

برخی از افراد نعلبکی ها را تنها برای جنبه ی زیبایی ان تهیه می کنند اما برخی ، از نعلبکی ها برای خنک کردن چای نیز بهره می گیرند. با وجود تنوع زیادی که امروزه در طراحی نعلبکی ها وجود دارد شما می توانید نوع متناسبی از نعلبکی را بسته به کاربرد مورد انتظار خود انتخاب نمایید. به این شکل که اگر قصد ریختن چای داخل نعلبکی را دارید می توانید از انواع گودتر آن ها استفاده نمایید.

جنس

استکان نعلبکی ها و یا فنجان نعلبکی ها امروزه در انواع و مدل های گوناگون سرامیکی ، شیشه ای، چینی، بلوری و… ساخته می شوند. شما می توانید بسته به سلیقه ی خود و ویژگی های هر مدل نوع دل خواهی از ان ها را انتخاب نمایید.

کیفیت

هنگام خرید هر نوع ظرفی توجه به کیفیت آن اهمیت فراوانی دارد. خرید استکان نعلبکی ها و فنجان نعلبکی ها نیز از این قضیه مستثنی نیستند. اهمیت کیفیت در این ظروف بیش تر نیز می باشد زیرا در صورت بی کیفیت بودن این ظروف با ریختن چای، قهوه و سایر نوشیدنی ها ی داغ در داخل آن ها احتمال ترک خوردن آن ها بالا می رود. علاوه بر این ظروف نا مرغوب بعد از مدتی لب پر می شوند که همین امر علاوه بر کاهش زیبایی آن ها می تواند موجب تجمع باکتری ها و به تبع بروز مشکلات زیادی گردد. برای اطمینان از کیفیت استکان نعلبکی ها و فنجان نعلبکی ها می توان از برند های معتبر و شناخته شده استفاده نمایید.


5-نعلبکی چینی زرین ایران مدل بلوم بسته 6 عددی

نعلبکی چینی زرین ایران مدل بلوم بسته 6 عددی

 

خرید محصول

مشخصات

ابعاد: 12.7×12.7×2 سانتی‌متر
وزن: 100 گرم
جنس: چینی
تعداد: یک دست (شش عدد)
در: ندارد
قاشق: ندارد


6-نعلبکی رومنس مدل MB-12D بسته 6 عددی

نعلبکی رومنس مدل MB-12D بسته 6 عددی

 

خرید محصول

مشخصات

ابعاد: 12.5 × 12.5 × 2 سانتی‌متر
وزن: 165 گرم
ابعاد بسته‌بندی: 13 × 13 × 7 سانتی‌متر
وزن بسته‌بندی: 1044 گرم
جنس: شیشه
تعداد: یک دست (شش عدد)
در: ندارد
قاشق: ندارد


7-نعلبکی کد 8103 بسته 6 عددی

نعلبکی کد 8103 بسته 6 عددی

 

خرید محصول

مشخصات

ابعاد: 1×12×12 سانتی‌متر
وزن: 115 گرم
جنس: چینی
تعداد: یک دست (شش عدد)
در: ندارد
قاشق: ندارد


8-نعلبکی مادام کوکو مدل 1KTABA0245

نعلبکی مادام کوکو مدل 1KTABA0245

 

خرید محصول

مشخصات

ابعاد: 2 × 9.5 × 9.5 سانتی‌متر
جنس: پلاستیک
تعداد: یک عدد
در: ندارد
قاشق: ندارد


9-نعلبکی کد 80127 بسته 6 عددی

نعلبکی کد 80127 بسته 6 عددی

 

خرید محصول

مشخصات

ابعاد: 1×12×12 سانتی‌متر
وزن: 115 گرم
جنس: چینی
تعداد: یک دست (شش عدد)
در: ندارد
قاشق: ندارد


10-نعلبکی چینی زرین ایران مدل گلد بسته 6 عددی

نعلبکی چینی زرین ایران مدل گلد بسته 6 عددی

 

خرید محصول

مشخصات

ابعاد: 13x13x1 سانتی‌متر
وزن: 100 گرم
جنس: چینی
تعداد: یک دست (شش عدد)
در: ندارد
قاشق: ندارد


11-نعلبکی چینی زرین ایران مدل یاسمن بسته 6 عددی

نعلبکی چینی زرین ایران مدل یاسمن بسته 6 عددی

خرید محصول

مشخصات

ابعاد: 12.7×12.7×2 سانتی‌متر
وزن: 100 گرم
جنس: چینی
تعداد: یک دست (شش عدد)
در: ندارد
قاشق: ندارد

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن